Ako sa zbaviť akné?

Akné netrápi len tínedžerov. Často s ním bojujú aj ľudia vo vyššom veku. Neobchádza ženy, ani mužov. Objavuje sa prevažne na tvári, ale aj v oblasti dekoltu, na chrbte, či dokonca na rukách. Dôvodov vzniku akné môže byť hneď niekoľko. Či už stres, nesprávna strava, hormonálne problémy alebo nedostatočná starostlivosť o pleť. Ak vás akné tiež trápi, zatočte s ním raz a navždy!

Najprv odstráňte príčiny vzniku akné

Ak práve nie ste v puberte a začalo sa vám tvoriť akné, treba hľadať príčiny jeho vzniku. Nezačali ste s novou diétou? Nezmenili ste kozmetiku? Alebo máte v práci priveľa stresu? Možnou príčinou sú tiež hormonálne zmeny, ako napríklad menopauza, prípadne menštruácia. Zapríčiniť vznik akné však môžu aj nové lieky, či doplnky výživy, ktoré ste začali užívať. Skúste teda „pátrať“ a zistiť, čo sa vo vašom živote zmenilo. Ak odstránite príčinu, akné sa vám po preliečení už zrejme objavovať nebude. Často sú príčinou vzniku akné aj čierne bodky na tvári. Ide o póry, ktoré sa upchávajú mastnotou a nečistotami. Upchaté póry sa neskôr zapália a vznikajú typické biele vyrážky. Po ich zmiznutí môžu na pokožke ostať nepekné jazvy. Takže ako sa zbaviť akné bez následkov na koži?

Ako na akné

Základom je dodržiavať hygienu a pleť si pravidelne čistiť. Na čistenie aknóznej, problematickej a mastnej pokožky je ideálny bylinný prášok Tarika akné. Pokožku krásne do hĺbky vyčistí a vyživí. Výhodou tohto prášku je, že nezanecháva pleť suchú a možno ho používať na všetky typy pokožky. Takisto je vhodný pre všetky vekové kategórie. Vynikajúca je tiež maska na akné z prášku Tarika, ktorú svojej problematickej pleti doprajte aspoň raz týždenne. Po vyčistení pleti môžete nanášať účinné prostriedky na odstránenie akné. Aké?

  1. Prírodné rastlinné oleje. Na redukciu kožného mazu vynikajúco poslúži arganový olej. Stačí nanášať na pleť ako náhradu klasického krému. Ricínový olej má zas výrazné protizápalové účinky. Preto je vhodné nanášať ho priamo na akné. Ako prevencia zápalov pokožky, ale aj na čistenie pórov, je zas vhodný kokosový olej.
  2. Esenciálne oleje. Veľmi silný a účinný pri akné je tea tree esenciálny olej. Aplikujte ho priamo na postihnuté miesta. Ako na akné účinkuje? Vysuší vyrážky a zabráni ďalšiemu zápalu pokožky. Pomôže tiež harmančekový a levanduľový olej s antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami.
  3. Prírodné kvetinové vody. Na dočistenie zapálenej pokožky sú ideálne aj bio kvetinové vody. Pri problematickej pleti si zvoľte ružovú, čajovníkovú, levanduľovú, prípadne harmančekovú pleťovú vodu.

A čo drobné jazvičky, ktoré po sebe akné zanecháva? Vyhladiť ich pomôže bambucké maslo. Nezabúdajte, že problematickú pleť nesmiete zaťažovať nesprávnou kozmetikou, plnou chémie a parfumov. Ideálnou voľbou pri aknóznej pokožke je bio, prípadne prírodná kozmetika.

Fotografia: © romastudio/123RF

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 4.5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *