Prípravy na svadbu bez starostí o výzdobu, menu aj techniku

Ako si predstavujete vašu svadbu? Má to byť svadobná hostina pod šírym nebom, slávnostná večera na zámku spojená so zábavou až do rána alebo by ste chceli mať svadbu vo vidieckom štýle, no nechcete si prenajímať reštauráciu? Plánovanie aj príprava vám v každom prípade zaberú mnoho času. So všetkým vám môžu pomôcť kvalitné služby od externých dodávateľov.

Svadba v štýle, ako by ste ju chceli mať

Svadba patrí k najkrajším dňom v živote, niet sa preto čo čudovať, že si ju každý chce pripraviť podľa svojou vkusu. V lete je obľúbenou voľbou svadba v exteriéri, mnohé nevesty preferujú romantické priestory v historických budovách a rozhodnúť sa môžete aj pre tradičnú vidiecku svadbu. Vo zvolenom štýle by sa iste mala niesť celá výzdoba, pozvánky, svadobné šaty aj oblek ženícha. Pokiaľ máte tiež požiadavky na oblečenie vašich hostí, nezabudnite ich uviesť v pozvánke k svadobnému stolu.

Svadobné menu — výnimočná chuť na každom tanieri

Svadba sa nezaobíde bez vynikajúceho jedla. Aby ste jeho prípravu nemuseli mať na starosti vy alebo vaši najbližší, riešením sú cateringové služby. Či budete mať svadbu vonku alebo v prenajatých priestoroch, catering sa postará o kompletné menu vrátane jeho dovozu. Vybranej spoločnosti nemusíte zveriť len pohostenie, ale tiež dekoráciu stolov. Aby ste mali všetko, čo sa týka posedenia pri jedle zabezpečené na jednom mieste, k dispozícii býva tiež prenájom inventáru.

Menu podľa požiadaviek vašich hostí

V súčasnosti pribúda počet ľudí s rôznymi stravovacími obmedzeniami. Aby si mohol každý vychutnať svadobnú hostinu naplno, pri plánovaní menu nezabudnite zohľadniť alergie a intolerancie vašich hostí. Skúsený dodávateľ cateringu by mal mať s rôznymi diétami dostatok skúseností.

Živá kapela nebude problém

Ak chcete mať na svadbe živú kapelu, budete potrebovať aj ozvučenie. V prípade, že plánujete svadbu vonku alebo by ste chceli na parkete počas zábavy vytvoriť jedinečnú atmosféru, myslieť by ste mali aj na osvetlenie. Zabezpečiť všetko potrebné vám pomôže prenájom svetelnej a zvukovej techniky.

Výber dodávateľa

Aby ste sa mohli spoľahnúť na bezproblémový priebeh svadby, pri výbere dodávateľa cateringu a techniky hľadajte len spoločnosti so skúsenosťami. Informujte sa o rozsahu poskytovaných služieb, nezabudnite skontrolovať referencie a odporúčania predchádzajúcich zákazníkov. Pomocou vám môžu byť aj skúsenosti vašich známych.

Pri výbere sa informujte, či má daná spoločnosť skúsenosti s obsluhovaním počtu hostí, aký budete mať na svadbe. Iné je zabezpečiť všetko na malej svadbe do 50 hostí a iné na veľkej svadbe s viac ako 100 hosťami. Vopred sa môžete dohodnúť aj na ochutnávke, počas  ktorej sa presvedčíte o kvalite jedla a prístupe obsluhy.

fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *