Oslávte spolu narodeniny vášho dieťaťa – tieto nápady vás inšpirujú

Narodeniny sú jedinečnou príležitosťou venovať deťom zvláštnu pozornosť a prejaviť im lásku. Môžete si, napríklad, pripraviť spoločný deň plný zábavy, dobrodružstva a smiechu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre veľkú oslavu s množstvom aktivít alebo niečo menšie, dôležité je, aby sa oslávenec cítil špeciálny a milovaný.

Vo veľkom či v malom štýle?

Prvým krokom pri organizácii je výber typu a miesta oslavy. Prispôsobte ho počtu hostí a typu aktivít, ktoré plánujete. Ak plánujete veľkú oslavu s množstvom detí, môže byť ideálne prenajať si veľký priestor a na oslavu môžete využiť tiež záhradu, park alebo ihrisko. Takéto miesto poskytne dostatočnú kapacitu na rôzne aktivity. Na menšiu oslavu sa osvedčí aj jednoduchá domáca pohoda, malý výlet či piknik v parku.

Malá domáca oslava

Ak sa rozhodnete stráviť spoločný čas v pohodlí domova, môžete si zorganizovať, napríklad, kuchárske dielne, kde si deti spolu s vami pripravia jednoduché obľúbené jedlá ako muffiny alebo pizzu. Pripravte si rôzne spoločné hry, odložte nachvíľu bokom povinnosti a pozornosť venujte výhradne oslávencovi a jeho hosťom. Pokiaľ by oslava trvala dlhšie, alebo by bola spojená aj s prespávačkou, na záver dňa môžete naplánovať premietanie obľúbeného detského filmu s pukancami a zmrzlinou.

Výlety a vonkajšie aktivity

Výlety, pikniky a exkurzie sú ďalším skvelým spôsobom, ako s oslávencom stráviť jeho výnimočný deň. Pre menšie deti bude krásnym zážitkom návšteva zoo alebo farmy, kde spoznajú mnohé zvieratká. Pre tých väčších môže byť vynikajúcou voľbou aj múzeum alebo vedecké centrum s interaktívnymi exponátmi. V lete bude nezabudnuteľným darčekom návšteva kúpaliska alebo vodného parku, lanovej dráhy alebo lezeckej steny.

Oslava vo veľkom štýle

Ak organizujete oslavu pre viac hostí, môže vám prípravy výrazne uľahčiť catering. Nájdite si dodávateľa, ktorý je schopný zabezpečiť aj obľúbené detské jedlá, ako sú hamburgery, pizza, hotdogy, ovocné špízy a rôzne farebné dezerty. Detský bufet, kde si deti môžu samé servírovať jedlo, je skvelým nápadom, ktorý ich určite poteší. Pri menšej oslave môžu byť úplne postačujúce jednoduché a chutné jedlá, napríklad, chlebíčky, ovocie, lákavo naaranžovaná zelenina a koláče.

Oslovila vás táto možnosť? Cateringové služby v Bratislave ponúkajú široký výber jedál a nápojov a rôzne typy servisu v závislosti od vašich potrieb. Pomôžu vám tiež naplánovať vhodné detské menu aj menu pre dospelých, ktorí budú na oslave prítomní.

Viac hostí — viac miest na sedenie

Aby sa každý hosť mal kam posadiť, pri organizovaní oslavy by ste mali myslieť na zabezpečenie dostatku stoličiek, stolov a stanov pre pohodlie malých aj veľkých. Potrebné vybavenie nemusíte zháňať jednotlivo, jednoduchším spôsobom je vyhľadať firmu, ktorá ponúka kvalitný inventár na prenájom.

fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *