Kvalitné detské plachty sa postarajú o zdravý spánok

Detská postieľka či detská posteľ je azda najdôležitejším kusom nábytku do detskej izby. Dieťatko trávi spánkom veľa času, na začiatku aj 15 hodín denne. Je preto dôležité vyberať do nej kvalitnú posteľnú bielizeň, ktorá sa postará o zdravý a ničím nerušený spánok.

Kvalita spánku odvíja od postele, matraca, no najmä posteľnej bielizne. Obliečky, periny aj detské plachty na matrac sú doplnkom, ktorý sa postará o príjemný spánok dieťatka. Detská plachta je azda najmenej viditeľný prvok lôžka, no za to veľmi dôležitý. Jej úlohou je chrániť matrac pred zašpinením, znečistením a iným znehodnotením.

Existujú rôzne typy detských plachiet v rôznych farbách, vzoroch a štýloch. Pre deti sú azda najobľúbenejšími rozprávkové detské plachty so zvieratkami, rozprávkovými postavičkami a detskými vzormi. Na drevko.sk nájdete bavlnené detské plachty zo 100 % bavlny, ktorá je veľmi mäkká, hrejivá a jemná. Detské bavlnené plachty sú tými najlepšími pre malinké telíčko háklivé na nevhodné materiály.

Nepremokavá plachta zaručí trvácnosť matraca

Jednou z najobľúbenejších typov je napínacia plachta s elastickým pásom všitým na okraji. Vďaka pásu sa plachta jednoducho na matrac upevňuje, preto ju môžete kedykoľvek vyprať. Matrac vďaka pásom ostane napnutý v rovnakej polohe počas celej noci. Ďalším typom sú nepremokavé plachty do detskej postieľky. Tie sú vyrobené z bavlny a nepriepustného polyuretánu.  Nepremokavá plachta do postieľky zaručí neprepustenie vody, tým bude nový matrac šetriť pred navlhnutím čo najdlhšie.

Medzi najčastejšie rozmery patria tie plachty do postieľok. Detská plachta 120 x 60 cm do postieľky alebo detská plachta 140 x 70 do postieľky sa postará o komfort pre bábätko a neskôr batoľa. Takéto rozmery presne pasujú na matrac, čím ešte viac zvýrazňujú kvalitu spánku. Neodporúča sa používať veľké plachty, ktoré by sa počas spánku mohli nepríjemne pokrčiť. Malé plachty sa zas môžu zvliekať z matraca a tým narušiť komfort spánku.

Obľúbeným doplnkom je chránič na matrac, ktorý sa pomocou gumičky jednoducho navlieka na matrac s plachtou a tak ich ešte viac chráni pred poškodením. Chránič zložíte keď to najviac potrebujete a vyperiete. Každý prvok v detskej posteli má svoju úlohu, preto je jeho výber dôležitý.

Fotografia: © Freepik.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *