Poznáte účinky červeného melónu?

Červený melón

Červený melón nie je iba pochúťkou, ale má veľké množstvo ďalších predností. Poznáte ich?

Na rozdiel od žltého melónu, červený obsahuje iba veľmi malé množstvo cukru a je výborným antioxidantom. Práve to je dôvod, pre ktorý ho môžte jesť denne a nepriberiete z neho. Okrem toho obsahuje až 95 percent vody, pre ktorú dostal na trhoviskách aj druhé meno – vodový melón.

Ak melón konzumujete v rozumnom množstve, na vlastnej koži pocítite pozitívne zmeny, budete sa cítiť lepšie. Pomáha totiž odbúravať z organizmu škodlivé látky, čím zlepší a urýchli váš metabolizmus. Tým že obsahuje veľké množstvo vody, je vhodný aj na doplnenie tekutín. Konzumácia melónu môže upraviť váš krvný tlak a cievy. Obsah vitamínu C má pozitívny vplyv na suchú pokožku, ktorá po prísune živín opäť zažiari. Melón má priaznivé účinky aj na naše mužské polovičky. Pri pravidelnej konzumácii sa jeho účinky môžu vyrovnať viagre, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Kombinácia melónu s inými potravinami, najmä mliečnymi výrobkami sa neodporúča. Odstup medzi inými jedlami by mal byť aspoň 30 minút. Ak ho zjete vo veľkom množstve alebo v kombinácii s inou potravinou, pravdepodobne si vyskúšate jeho preháňavé účinky. Ak je to možné, rozdeľte si ho do menších porcií na celý deň.

Melóny si môžme vypestovať aj v domácom skleníku, na južnom Slovensku aj v záhradke. Sú náročné na podmienky, najmä teplo, nemajú radi dážď a kolísanie teplôt. Dozrievajú v priebehu letných prázdnin, po zbere ich je možné skladovať nepoškodené ešte niekoľko týždňov. Počas tejto doby naďalej zrejú a menia svoju chuť.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Komentáre
  1. 9 rokov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *