Oblečenie z bazárov má svoju históriu

Oblečenie z druhej ruky

Šatstvo z druhej ruky bolo u nás v minulosti často spájané s chudobou. Dnes to ale už dávno neplatí, v bazároch sa dajú nájsť v ponuke často originálne a značkové kusy za zlomok ich skutočnej ceny. Nakupovanie v second-handoch sa pre niektorých ľudí stalo naozajstnou vášňou, ktorej venujú veľa času.

Niektoré veci  v second-handoch pôsobia noseným dojmom, iné sú však ako nové, ktoré majiteľom jednoducho nesadli, alebo im boli malé. Bolo im ľúto oblečenie vyhodiť a tak skončilo v niektorom z bazárov. Každý takýto kúsok oblečenia má svoju históriu. S bývalým majiteľom ho spája rovnaký vkus, štýl, veľkosť, záľuba a aj z očisteného odevu mnohokrát ešte cítiť parfém. Nákupom oblečenia z druhej ruky sa dá ušetriť v rodinnom rozpočte nemalá suma. Svoje o tom vedia aj mamičky, ktoré musia obmieňať šatník svojej rýchlorastúcej ratolesti každé tri mesiace.

Najlepším spôsobom ako nakúpiť zo second-handu s oblečením je osobná návšteva kamennej predajne. Záujemca si môže tovar prezrieť, či vyskúšať, môže na mieste odhaliť prípadné vady. Ďalšou z možností je nákup cez internetový obchod, alebo inzerciu. Existuje množstvo internetových bazárikov, umožňujúcich návštevníkom pridávanie inzerátov zdarma. Niektoré sú všeobecné, iné zase špecializované najmä na oblečenie. Ku špecializovaným patrí aj bazár detského, dámskeho a pánskeho oblečenia – http://www.babyburza.sk. Celý web je prehľadne rozdelený na množstvo kategórií. Pre prehliadanie ponúk sa stačí preklikávať kategóriami, každý predajca má v texte inzerátu uvedený kontakt.

Ak máte doma šatstvo ktorého by ste sa chceli zbaviť, ešte nikdy to nebol jednoduchšie. Pridanie inzerátu je na zmieňovanej stránke zdarma, no vyžaduje sa registrácia. Registračný proces trvá iba chvíľu a je rovnako bezplatný, po jeho úspešnom zavŕšení sa stávate plnohodnotným užívateľom a môžte využívať všetky rozšírené funkcie, vrátane prispievania do diskusného fóra, či hodnotenia predávajúcich a kupujúcich.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 4.5]
Komentáre
  1. 10 rokov
    • 9 rokov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *