Nenechajte sa vyfackať od zimy!

Prebudilo vo vás leto šelmu? Zostaňte ňou aj v zime. Kolekcie na zimu sú v kontraste s bohatým zdobením, kašmírom, kožou a zlatom, zároveň jemné a ženské. Nevypočítateľné ako šelma, ktorá ticho striehne, ale keď sa rozhodne loviť, korisť nemá šancu!

Perla, zlý vkus alebo množstvo protikladov?

Okrem spomínaných zvieracích motívov, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich šatníkov, sa znova vracajú módne trendy, tento krát až z obdobia baroka. Nejde hneď o parochne a bohaté naduté róby, niečo z nich sa však predsa len objaví. Ohurujúce, výnimočné, šokujúce, niečo z čoho by ženy baroka upadali do mdlôb. Asymetrické tvary, rôznymi smermi strihané či riasené, ale aj materiály popretkávané zlatom.

Luxusne pohodlné

Medzi samotnými materiálmi bude kraľovať hodváb, rôzne druhy sieťovín a zamat. Tie z vás, ktoré sú teplomilné určite zahreje aj vlna, tvíd, kašmír, či koža. A hoci sme boli cez leto zvyknuté na žiarivé farby, ktoré sa nám možno sčasti snažili vynahradiť chýbajúce slnečné lúče, ani cez zimu neobídeme naprázdno. Žiarivosť nepresiahne mieru únosnosti, takže modely sú ešte stále nositeľné.

V trende sú telové, perleťové, koralové farby, ale aj jasný kontrast bielej a čiernej. Množstvo odtieňov modrej, zelenej, modrozelenej s kovovým nádychom. V zimnej kolekcii sa spája istá temnosť zimy s retrom, ale aj orientom. Výsledkom sú drahé motívy, ktoré pôsobia luxusne a zároveň pohodlne, čo je z hľadiska nositeľnosti zásadné.

Modely sú zvýraznené množstvom doplnkov, od výšiviek, stužiek, výrazných golierov, erbov, zlatých, medených či iných kovových doplnkov. Tieto hlavné znaky, by mali hrať v tohtoročných kolekciách prím.

Niečo z móla aj u vás doma

Napriek tomu, že nepatríte k tým, ktoré si chodia po rady k Marcovi Jacobsovi čo ráno na seba, nesedíte s Cavallim na kávičke, či s Diorom na obede, môžete mať vo svojej zbierke niečo zo zimných modelov aj vy. Samozrejme v odľahčenej a nositeľnej verzii. Šantenie návrhárov oceníme skôr na móle. Pravidelné odovzdávania cien za Veľkou mlákou sú už kultovou pastvou pre oči. Na tvárach môžete vidieť úškrny, zhrozenie, znechutenie… a nie sú to len šaty, ale aj emócie, čo nám chcú návrhári sprostredkovať.

Móda je v USA o niečo ďalej ako v konzervatívnej Európe. Tá síce nechce zaostávať a dýcha západu na krk, stále sa však drží v bezpečnej vzdialenosti. V každom prípade sa môžete tešiť na barokovú zimu, plnú kontrastov, tradičných aj netradičných spojení a zaujímavých modelov. Tak šup šup, zaobstarajte si pár kúskov aj vy.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *