Blúzky sú znovu IN!

Máte v šatníku množstvo starých blúzok a neviete čo s nimi? Myslíte si, že už dávno nespĺňajú základné štandardy nositeľnosti a sú vhodné už len na oslavu babičkiných narodením? Mýlite sa!

Blúzky na milión spôsobov…

Klasické dámske blúzky sa na čas stratili z dohľadu módnych návrhárov a nadšencov, ale zdá sa, že si svoje miesto vydobili späť. Búzka má jednu veľku výhodu a tou je jej univerzálnosť. Ak si totiž vyberiete správnu blúzku a vhodne ju skombinujete, môžete vďaka nej zažiariť nielen na večierku, ale aj zaujať na pracovnom pohovore či na dovolenke v zahraničí. Ako to ale docieliť? Poradíme vám k akej príležitosti si blúzku zvoliť, ako ju čo najvhodnejšie skombinovať a správne nosiť.

V blúzke na pracovný pohovor? Určite áno!

Keďže je pracovný pohovor vždy formálnym stretnutím, situácia si vyžaduje skôr konzervatívnejší typ blúzky. Môžete pokojne zvoliť aj dámsku košeľu, opäť však platí, že vhodná kombinácia je zárukou úspechu. Ak idete na pracovný pohovor v lete, vyberte si dámsku blúzku s krátkym rukávom, no nikdy nie presvitajúcu alebo s výrazným dekoltom. Čím viac odhalíte, tým viac strácate na vážnosti, preto by ste sa mali vyvarovať aj blúzkam bez rukávov. Ženám nad 40 rokov sa odporúčajú skôr dámske košele s tri štvrťovým rukávom. V prípade pracovného pohovoru môže hrať vo váš prospech ak sa dopredu oboznámite s tzv. dress kódom danej spoločnosti a podľa neho sa na pohovor aj oblečiete. Najjednoduchšie sa dá narábať s farbou blúzky – tá by v tomto prípade mala byť prispôsobená firemnému kódexu. Ak ten nie je striktne daný, vhodné je zvoliť radšej menej výrazné farby ako sú biela, béžová alebo šedá.

Na večierok aj rodinnú oslavu…

Heslo súčasnej módnej vlny znie: Nebojte sa riskovať! V praxi to znamená, že stará košeľa po dedkovi sa môže skvelo hodiť k tým novým trendovým nohaviciam, ktoré ste si kúpili v butiku za 50 eur. Staré kúsky oblečenia sa stávajú opäť IN, a preto ak máte v skrini staršiu blúzku, nemusíte sa báť toho, že vás niekto vysmeje. Aj v staršej blúzke sa totiž môžete stať hviezdou diskotéky či narodeninovej oslavy. Poloformálne oblečenie je nielen že stále v móde, ale je aj veľmi pohodlné, čo mnohé ženy veľmi ocenia. Ako teda postupovať pri voľbe outfitu na večierok či párty? Vyberte si blúzku, ktorá sa vám páči a v ktorej sa cítite pohodlne. Pokojne môžete zvoliť aj blúzku s hlbším výstrihom či bez rukávov. Skombinujte ju s kratšou sukňou či ležérnymi nohavicami, ideálne v podobnej alebo naopak silne kontrastnej farbe. K tomu zvoľte buď otvorené topánky na vyššom podpätku alebo pohodlné balerínky a šikovnú kabelku do ruky.

Zober ju aj k moru!

Ak cestujete na dovolenku k moru alebo do krajiny, kde bývajú vysoké teploty určite oceníte vzdušné oblečenie. Pre horúce letné dni sú vhodné najmä jemné materiály ako sú šifón, hodváb či satén. Aby vás slnko príliš netrápilo, no telo sa mohlo i tak jemne opáliť, voľte najmä priesvitné a ľahké blúzky bledých farieb. Netreba však pri tom všetkom zabúdať na eleganciu! Tu treba mať na pamäti, že priesvitné blúzky je možné nosiť jedine s podprsenkou rovnakého farebného tónu aký má blúzka. Vyvarujte sa bielym podprsenkám, oveľa lepšie je zvoliť farbu telovú či krémovú. Ak vo vás priesvitné blúzky vyvolávajú pocit neistoty, môžete si pod ne zvoliť luxusné sťahovacie prádlo, ktoré telo opticky zúži a z väčšej časti aj zahalí. V prípade, že ste naopak extravagantný typ, môžete zvoliť podprsenku tmavšej farby, ktorá vytvorí so svetlou blúzkou zaujímavý kontrast. Netreba však zabúdať na zlaté pravidlo: málo je niekedy viac!

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *