5 vecí, na ktoré nezabudnite pri výbere stoličky do kuchyne

Kuchynské stoličkyVybrať nábytok do všetkých miestností nového príbytku vyžaduje nielen vkus a peniaze, ale aj čas. Premyslieť všetky funkčné parametre, zjednotiť štýl v každej miestnosti – ak nechcete každých 5 rokov meniť celé zariadenie, musíte to dobre premyslieť. Aj pri takej „maličkosti“, akou sú kuchynské stoličky. Čo si pri ich výbere všímať?

1. Priestor kuchyne

Je vaša kuchyňa spojená s jedálňou v jednu veľkú miestnosť? Máte vysoké stropy? Alebo bojujete s tým, ako do kuchyne v panelákovom byte vtesnať linku, stôl aj členov rodiny? Od veľkosti priestoru sa bude odvíjať aj druh a materiál jedálenských stoličiek. Ak máte k dispozícii veľkú jedáleň, investujte do stola a stoličiek z masívneho dreva. Večere u vás sa stanú synonymom vyberaného komfortu. Ak zariaďujete malú bytovú kuchynku, kde sa ledva vojde chladnička, poobzerajte sa radšej po šikovných skladacích stoličkách. Ušetria vám mnoho priestoru.

2. Rozmery

Nezabudnite, že po zasunutí stoličky pod stôl musí ostať dostatok voľného miesta. Ak máte v kuchyni štýlový barový pult, kúpte k nemu barové stoličky v dostatočnej výške pre pohodlné stolovanie. Pomerajte pred nákupom svoj stôl či barový pult. Aby sa vám nestalo, že sa stolovníci ani nezmestia za stôl.

3. Nosnosť

Ďalším technickým parametrom, na ktorý pamätajte, je nosnosť. Trpí niektorý z vašich rodinných príslušníkov nadváhou? Potom sa určite nehodí plastová skladacia stolička.

4. Pohodlie

V neposlednom rade sa na stoličke musíte cítiť pohodlne. Je už na vás, či dávate prednosť čalúnenej alebo nepokrytej verzii. Aj stolička z masívneho dreva môže byť veľmi pohodlná, záleží na konkrétnom prevedení.

5. Štýl

Omegou celého výberu je dizajn kuchyne a samotnej stoličky . Máte kuchyňu v rustikálnom či provensálskom štýle? Určite si do nej nekúpite modernú minimalistickú plastovú stoličku. Na mt-nabytok.sk nájdete kuchynské stoličky v rôznych prevedeniach a všetko zakúpite z pohodlia domova.

Fotografia: BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 4]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *