Čo nesmie chýbať v moderne osvetlenej domácnosti

Moderne osvetlená domácnosťPri zariaďovaní svojho príbytku prirodzene chcete, aby bolo všetko tip-top. Zladené, ale zároveň maximálne funkčné a užitočné. A najlepšie, aby to aj kráčalo ruka v ruke s módnymi trendmi. Viete, čo práve letí vo svete osvetlenia obytných priestorov? Inšpirujte sa týmto prehľadom a oživte svoju domácnosť v najmodernejšom štýle.

1) Svietidlo ako dizajnový prvok

Časy strohých nenápadných svietidiel bez estetickej funkcie sú dávno preč. Lampa sa už nekupuje len preto, aby svietila. Je ako náhrdelník alebo kabelka k vášmu outfitu – podčiarkne celý výzor a prináša zaujímavý detail. Prispôsobte výber svietidla štýlu izby. Ak máte strohejší nábytok a chýba vám v miestnosti prvok, ktorý upúta pozornosť, investujte do luxusného svietidla. Tieto lampy sú umeleckými kúskami samy o sebe.

2) Akcentové svetlá

Horúcim trendom v osvetlení sú takzvané akcentové svetlá. Ako už z ich názvu vyplýva, vytvárajú dôraz na pozoruhodný prvok z vášho zariadenia. Použite klasické bodové svietidlo na podsvietenie obrazu, či nástennej dekorácie. Máte krásny dizajnový riad? Vystavte ho v sklenej vitríne, ktorú osvetlíte niekoľkými bodovkami. Svietidlá už nemusia len osvetľovať priestor a uľahčovať vám orientáciu v ňom. Vytvárajte nimi dômyselné efekty, hrajte sa s atmosférou miestnosti.

3) Zrkadlo pre celebrity v kúpeľni

Zrkadlá orámované žiarovkami z maskérní celebrít sú snom každej ženy pri líčení. Prečo si ho nevytvoriť? Nemusíte použiť dvadsať žiaroviek, rovnaký efekt a skvelú viditeľnosť docielite aj jedným nástenným svietidlom nad zrkadlom. Svetlo vás tak nebude oslepovať, ale sa mäkko rozleje po celej ploche zrkadla.

Kúpeľňové svietidlá sú jednou z vecí, na ktoré by ste pri osvetľovaní domácnosti rozhodne nemali zabudnúť. Ani podceniť ich výber. Nielen z dizajnového, ale aj bezpečnostného hľadiska. Čím bližšie je svietidlo k vode, tým vyššiu voľte jeho IP hodnotu (vyjadruje jeho vodotesnosť a tým pádom vaše bezpečie).

4) LED žiarovky

Klasickým žiarovkám odzvonilo.Do niekoľkých rokov sa s nimi rozlúčime natrvalo. Súčasný vývoj trendov a technológií predpovedá, že ich nahradia LED žiarovky. Prečo sú také výnimočné? Vydržia vám svietiť priemerne 20 rokov, nemusíte ich nijako udržiavať, neobsahujú ortuť, nezahrievajú saihneď po rozsvietení poskytujú 100% svojej účinnosti a majú minimálnu spotrebu elektrickej energie – tým všetkým maximálne šetria vašu peňaženku aj prírodu.

Tak si to zhrňme: najmodernejšie trendy sa nesú v duchu dôrazu na neobyčajný detail a šetrnosti voči prírode. Popusťte uzdu svojej fantázii a oživte váš príbytok vhodne zvoleným osvetlením.

Fotografia: BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 4]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *