Podľa čoho vyberať zásnubný prsteň?

Svadobný prsteň s diamantom

Výber zásnubeného prsteňa je pre mnoho mužov najväčšia nočná mora v živote. Nielenže sa musí popasovať s prianiami a predstavami svojej polovičky, ďalšou prekážkou môžu byť aj financie, ktoré je potreba na nákup obetovať. A k tomu všetkému je výber zásnubných prsteňov doslova veda. Kto sa má totiž vo všetkých tých možnostiach a názvoch vlastne vyznať?

Keď už človek prakticky zistí, že by si jeho drahá polovička priala napríklad prsteň s diamantom, nastáva dlhé kolo hľadania a zháňania informácií o zásnubných prsteňoch a šperkoch vôbec. V kamennom klenotníctve získate len nejaké informácie, na internete je na druhej strane toľko informácií, že človek vlastne nevie na čo sa zamerať. Stačí sa však držať pár rád a zásnubný prsteň s diamantom bude doma.

Brus diamantu je dôležitejší ako karátová váha

V súvislosti s diamantmi väčšinou počujeme o karátovej váhe. Jednoducho ide proste o váhu diamantu a čím je diamant ťažší, tým je tiež drahší. Lenže vaša drahá polovička sa väčšinou v okamihu žiadosti o ruku príliš o karátovú váhu nezaujíma, ale vníma to, čo je na zásnubnom prsteni vidieť na prvý pohľad. Preto je dôležitejší brus diamantu.

Brus diamantu totiž určuje, ako budu diamantové prstene žiariť, teda odrážať svetlo. Diamantový prsteň s excelentným alebo veľmi dobrým brusom bude tým správnym oslnivým prsteňom pre vašu milovanú. Hanbu si ale určite neurobíte ani s prsteňom brusu good. Rovnako ako pri karátovej váhe platí, že čím lepší brus, tým drahší diamant.

Farba diamantu nie je vlastne farba

Farba diamantov sa určuje písmenami od D do Z, ale nepredstavujme si, že diamant bude žiarivo sfarbený ako dúha. Diamant farby D bude krásne číry a čím viac sa označenie blíži Z, tým bude diamant viac sfarbený do žlta. Ani taký diamant však nemusí byť problém, stačí ho schovať do vhodného kovu. Menej číry diamant a zlatý prsteň zo žltého zlata je tiež nádherná kombinácia, ktorá okúzli každú ženu a naviac šetrí aj peňaženku.

Čistota nadovšetko

Predtým ako je diamant vyťažený a použitý v šperkárskom priemysle, žije si tak trochu ako vlastný organizmus a tak sa proste stane, že môže obsahovať aj iné elementy a nečistoty. Tie môžu byť aj okom viditeľné, alebo je ich vidieť len pod veľkým rozlíšením. Zásnubné prstene s obsahom viac nečistôt, ktorým sa hovorí inklúzia, sú samozrejme lacnešie. Okom nepostrehnuteľné sú ešte diamanty čistoty VS1 a VS2, ktoré sú ideálnou variantou pre zásnubný prsteň.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 3.5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *