Preskúmajte čarovné pláže karibiku

Letná pláž pri mori

Zatiaľčo niekto sa pri predstave perfektnej dovolenky myslí na vysoké hory a hlboké lesy, iný dá prednosť snehobielym plážam posiatym kokosovými palmami a obmývanými priezračným morom. Podobný tropický raj nájdete napríklad v Karibskom mori v súostroví Veľkých a Malých Antíl, kde viaceré pláže pôsobia, akoby práve vystúpili z vašich snov. Mnohé z nich sú spojené s modernými hotelovými rezortami či inými turistickými atrakciami a ak sa niekedy vyberiete na okružnú plavbu po Karibiku, pokojne si ich na vlastnej koži môžete vyskúšať aj niekoľko súčasne. Kde nájdete teda niektoré z najčarovnejších pláží Karibiku?

Varadero, Kuba

Najpopulárnejšia pláž Kuby je dlhá neuveriteľných 20 kilometrov a jej vody sú tak prenikavo modré, že pôsobia až elektrizujúcim dojmom. Plážový rezort na polostrove Hicacos patrí k najväčším a najluxusnejším v Karibiku a okrem kúpania láka aj na potápanie, šnorchlovanie, plachtenie a ďalšie vodné športy. V tunajšom komplexe Delfinario si môžete v umelej nádrži so slanou vodou zaplávať s delfínami alebo sa vybrať na preskúmanie podmorského jaskynného systému Cueva Saturno. Ekologický park Varahicacos ukrýva vo svojich útrobách dve jaskyne s nápismi na stenách, Cueva de Ambrosio a Cueva de Musulmanes. Zaujímavosťou Varadera je taktiež podmorský park Cayo Piedra, kde sa môžete potopiť k umelo vytvorenému podmorskému pohrebisku s vrakmi lodí, vojenského vybavenia a dokonca aj lietadla.

Bávaro, Punta Cana, Dominikánska republika

Medzi vyhľadávané karibské rezorty patrí aj Punta Cana vo východnom cípe Dominikánskej republiky, pričom za jej najpôsobivejšiu pláž býva už tradične považovaná Bávaro obmývaná jasným akvamarínovým morom. Popri opaľovaní a plávaní sa tu dá venovať aj šnorchlovaniu, plavbe na kajaku alebo sa naučiť hrať golf. Zábavný Scape park naproti tomu umožňuje spúšťanie sa po pieskových dunách a relax v horúcej lagúne Hoyo Azul. Severným smerom od pláže Bávaro leží tiež rybárska dedinka El Macao, s vlastným čarom.

Pláže zátoky Grace Bay, Turks and Caicos

Britské zámorské územie, súostrovie Turks and Caicos je domovom úchvatnej viac než 8 km dlhej zátoky Grace Bay, ktorú nájdete na ostrovčeku Providenciales prezývanom aj Provo. Biely piesok pokrývajúci pláž je jemnučký a veľmi príjemný na dotyk a ideálne kontrastuje s viacerými odtieňami morskej modrej. Možno sa vám medzi nimi podarí rozoznať aj jeden zo symbolov Grace Bay, priateľského delfína Jojo, ktorý si lokalitu veľmi obľúbil a často sa približuje k ľuďom. V zátoke sídli morský park Princess Alexandra Marine Park, kde je možné zblízka obdidovať morské korytnačky, pestrofarebné rybky a ďalších obyvateľov týchto tropických vôd. Obľúbenými cieľmi výletov je na ostrovčeku Providenciales aj národný park Chalk Soundulitia farma Caicos Conch Farm, ktorá je jedinou svojho druhu na svete.

Pink Sands, Bahamy

Aj ostrovček Harbour Island v súostroví Bahamy je domovom prekrásnej pláže, ktorá je ladená v netradičnom ružovkastom odtieni, čo jej aj vynieslo meno Pink Sands. Túto farbu pritom vytvárajú rozdrvené škrupinky mušlí, ktoré sa tu nachádzajú vo veľkom počte. Pink Sands je vyhľadávaným oddychovým cieľom slávnych, tak sa netreba čudovať, ak by ste tu zazreli niektorú celebritu svetového významu. Samotný ostrov Harbour Island je miestom najstaršieho osídlenia Bahám, malebného mestečka Dunmore Town a najľahšie sa sem dostanete loďou z hlavného mesta súostrovia, Nassau.

Flamenco Beach, Portoriko

Zámorské územie USA je miestom, kde sa spája americká kultúra s tou latinskoamerickou a jedným z jeho klenotov je ostrovček Isla Culebra so svojou podmanivou plážou Flamenco. Prenikavá krása pôsobí akoby ju vystrihli z obrázku a transparentné vody sú výborným miestom nielen na plávanie, ale aj šnorchlovanie. Pláž Flamenco je ľahko dostupná a je jediným miestom na ostrove, kde je umožnené venovať sa turistickým aktivitám, keďže väčšinu Isla Culebra pokrýva chránená prírodná rezervácia, čo je ale súčasne aj vítaný cieľ na výlet pre milovníkov prírody.

Grand Anse, Grenada

Nakoniec by sme vám ešte odporučili vyskúšať na vlastnej koži pláž Grand Anse na ostrove Grenada. Ten sa nachádza v južnom cípe Karibiku a vďaka tradícii pestovania muškátového oriešku a škorice je známy pod prezývkou „Ostrov korení“. Pláž Grand Anse je v dĺžke 3 kilometrov obklopená kokosovými palmami a mandľovými stromami a v jej mori sa môžete stretnúť s hviezdicami, krabmi a malými rybkami. Potrebné vybavenie pre vodné športy si možno zapožičať a po dni strávenom na pláži sa oplatí zavítať na trh Grand Anse Craft and Spice Market. Ak sa vám zachce kontaktu s históriou, hor sa na Grenade do hlavného mesta St. George´s či k pevnostiam Fort Frederick a Fort George. Nejednu prírodnú krásu naproti tomu predvedú národné parky Grand Etang, Levera a skupinka vodopádov Annandale.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *