Sezóna vychádzok je v plnom prúde: Aký kočík je najvhodnejší?

Samozrejme, do úvahy treba brať vek bábätka. Kým v prvých mesiacoch je najvhodnejší klasický hlboký kočík,  približne od pol roka môžu mamičky používať aj sezónny vychádzkový kočík. Na trhu nájdete mnoho, najčastejšie športové kočíky a golfové kočíky. Oba typy majú svoje plusy i mínusy, záleží od používania a samotného životného štýlu rodinky.

Zásadný rozdiel medzi “golfáčom” a “šporťákom” je v skladaní kočíka, v rukoväti, vo veľkosti koliesok a samotnej váhe.

Typ vychádzok rozhoduje

Premyslite si, kam s kočíkom budete chodiť najčastejšie, práve to je dôležitý aspekt výberu kočíka. Prečo? Ide o kolieska. Golfový kočík ich má oveľa menšie ako športový, čo by mohol byť problém pri nerovnom alebo členitom teréne. Zbytočne by ste sa natrápili a kolieska zničili. Avšak, vďaka predným kolieskam umožňujúcim rotáciu o 360 stupňov sa s kočíkom otočíte kdekoľvek, aj na malom priestore. Športový kočík má zas kolesá väčšie, preto je manévrovanie oveľa jednoduchšie.

Zvážte aj skladanie kočíka

Golfový kočík sa zloží do tvaru dáždnika – golfovej palice – podľa toho má aj pomenovanie golfový. Nebudeme tajiť, že je to mimoriadne praktické. Jeho športový brat sa zas zloží na polovicu a ľahko vojde napríklad do kufra auta. A ako je to s rukoväťami? Pri golfovom kočíku sú oddelené, pri športových je rúčka spojená a často sa dá aj nastaviť do výšky, akú potrebujete.

Golfový či športový?

To je otázka, na ktorú odpoveď musíte zvážiť vy. Kým golfový kočík je skvelý na kratšie prechádzky po chodníku a do mesta, či nákupného centra, mamy, ktoré aktívne kočíkujú aj niekoľko hodín denne, volia skôr športový kočík. Pri rozhodovaní, samozrejme, prihliadajú aj na iné detaily ako je veľkosť zloženého kočíka či veľkosť striešky, ktorá drobca chráni pred slnkom alebo nepriaznivými vplyvmi počasia. Rozmenené na drobné – golfový kočík je vhodnejší do bezproblémového terénu a priaznivého počasia, športový znesie viac po každej stránke. Oba typy je možné prispôsobiť každému dieťaťu na mieru, keďže opierka chrbta je zväčša polohovateľná, rovnako tak aj opierka na nohy, a striešku je možno kedykoľvek sklopiť . Dieťa je v oboch kočíkoch v bezpečí, keďže je chránené bezpečnostným pásom. Pri niektorých typoch športových kočíkoch je možné dieťa uložiť do polohy v proti smere jazdy, tak mama vidí pohodlne na dieťa. Kočíky môžete tiež doplniť o tašky, fusaky, pláštenky, slnečníky či clony.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 4.5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *