Nestrácajte čas ani peniaze: vďaka porovnávaču úverov máte vhodnú pôžičku vybranú už za pár minút!

Chcete si kúpiť nové auto? Potrebujete peniaze na nečakanú opravu v domácnosti? Alebo si chcete dopriať poriadnu dovolenku? Požičať si môžete už aj online.

Kto by v dnešnom svete, kedy je samozrejmosťou vybaviť všetko cez internet, obiehal banky alebo nebankové spoločnosti kvôli úverom. Oblasť pôžičiek nie je totiž žiadnou výnimkou, skôr naopak – takmer v rovnakom období, ako sa u nás udomácnilo nakupovanie online, začalo čoraz viac ľudí riešiť svoje financie rovnako prostredníctvom internetu.

Prečo je vybavovanie úverov cez internet lepšie

Väčšina ľudí je zvyknutá, že ak chce úver, musí zájsť do banky, prípadne zatelefonovať do nebankovky a dohodnúť si osobné stretnutie s jej regionálnym zástupcom vo svojom meste. Takýto spôsob riešenia financovania je ale naozaj zastaralý a čo je horšie – je časovo náročný a neefektívny.

Ruku na srdce: naozaj sa vám to chce takto riešiť? Alebo si to „uľahčíte“ tak, že zájdete do banky, kde máte účet a vyriešite to jednoducho tak, že si bez ďalšieho zisťovania zoberiete úver priamo tam? V takomto prípade si však môžete byť istý, že určite nemáte tú najvýhodnejšiu pôžičku. Ušetrili ste síce čas, ale neušetrili peniaze.

Osloviť priamo veriteľa, alebo…?

Oveľa lepšou alternatívou je využiť internet. Dnes je možné nájsť online všetky potrebné informácie ohľadom pôžičiek a to nielen ich parametre. V prípade bánk aj nebankoviek býva pomaly samozrejmosťou úverová kalkulačka priamo na ich webovej stránke. Vďaka nej získate bez problému do pár sekúnd prehľad o tom, koľko a za akých podmienok by ste si mohli požičať.

Cez internet sa tak viete „dostať“ k svojej pôžičke oveľa rýchlejšie, ako by tomu bolo pri osobnom kontakte. Čo je ale dôležitejšie, viete si oveľa rýchlejšie porovnať viacero druhov pôžičiek. Na druhú stranu, ak chcete zahrnúť do porovnania všetky banky aj nebankové spoločnosti, stále „zabijete“ príliš veľa času.

Nedalo by sa to ešte nejako urýchliť, ale bez toho, aby ste na tom finančne prerobili? Dalo – prostredníctvom špeciálnych služieb zameraných na porovnanie úverov a pôžičiek. Ide o nestranné a nezávislé internetové portály, ktoré ponúkajú informácie o všetkých bankách a nebankových spoločnostiach a aj porovnanie o všetkých druhov pôžičiek.

3 dôležité výhody porovnávačov

Porovnávače úverov majú z pohľadu budúceho klienta banky či nebankovky tri zásadné a dôležité výhody. Vďaka nim ušetríte peniaze, čas a získate zároveň istotu, že máte skutočne najlepší možný úver, aký sa dal v tom momente na finančnom trhu dostať.

Tu sú:

  1. Nájdete všetko na jednom mieste: Väčšina porovnávačov funguje na porovnaní všetkých dostupných úverov. Nemusíte teda navštíviť alebo osloviť zvlášť každého veriteľa, ale pod jednou strechou získate všetky informácie, čo potrebujete.
  2. Komplexné porovnanie pôžičiek je rýchlejšie a prehľadnejšie: Nielen, že získate všetky informácie na jednom mieste, ale získate ich oveľa rýchlejšie a v prehľadnejšej forme. Vo väčšine prípadov je možné si prostredníctvom jednoduchej tabuľky porovnať úrok, poplatky aj iné parametre úveru.
  3. Môžete si o úver aj priamo požiadať: Tretia výhoda je veľmi podstatná, nakoľko umožňuje nielen pasívne prijímanie informácií, ale aj možnosť aktívne niečo spraviť pre získanie pôžičky. Väčšina porovnávačov už funguje tak, že umožňuje o pôžičku priamo požiadať, pričom získate rovnaký úrok a rovnaké podmienky, ako keby ste riešili úver priamo u daného veriteľa.

Dajte prednosť známym značkám

Podobne ako v iných prípadoch, aj v prípade úverov platí, že nie všetko, čo nájdete na internete, je automaticky spoľahlivé a dobré. Nie každá pôžička je výhodná a je možné nájsť dokonca aj podvodné ponuky s cieľom vylákať od dôverčivých klientov peniaze na poplatky vopred.

Najlepšie je teda spoľahnúť sa na overené a známe značky, či už v prípade pôžičiek, ale aj v prípade porovnávačov. Takouto známou značkou je online finančný supermarket Hyperfinancie.sk. Na tomto portáli totiž nájdete len overené úvery od známych veriteľov a nehrozia vám tak žiadne komplikácie. Dajte prednosť kvalite pred kvantitou!

Fotografia: © blickpixel/pixabay

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 4]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *