Dámske balerínky: Obuv, ktorá rozdeľuje svet

Sú sexy alebo práve naopak asexuálne? Na odpovedi sa nedokážu dohodnúť muži ani ženy. Určite však každá dáma bude súhlasiť s tým, že aj keď na našej nohe nepôsobia najluxusnejšie, sú veľmi pohodlné. A komfort je niekedy dôležitejší než výzor. V tomto článku vám poradíme, aké dámske balerínky si môžete vybrať.

Ako vznikli?

Možno vás neprekvapí, že balerínky boli pôvodne navrhnuté ako tanečné topánky. V 40. rokoch ich po prvýkrát ušila Francúzka Rose Repetto pre svojho syna, ktorý túžil po pohodlnej obuvi na balet. Prvý model teda nebol určený pre dámy ako je to dnes. Dámske balerínky preslávila v 50. rokoch známa herečka Brigitte Bardot a s obľubou ich nosila aj Audrey Hepburn.

Dámske balerínky dnes

V súčasnosti sa na balet využívajú špeciálne balerínky so spevnenou špičkou. Dámske balerínky sú dnes skôr mestskou obuvou na bežné nosenie. Dámy po nich siahajú vtedy, keď hľadajú komfort a chcú sa vyhnúť bolestivým otlakom. Sú ideálne na dlhšie prechádzky a nákupy. Balerínky zachránia dámske nohy aj počas osláv a večierkov. Sú ideálne na tancovanie až do skorých ranných hodín.

Rôzne strihy a materiály

Dizajnéri sa pri dámskych balerínkach pravidelne vyhrajú s najmenším detailom. Každú sezónu vymýšľajú rôzne strihy, farby, materiály, pridávajú nášivky, aplikácie i vzory. Jednoznačne najpohodlnejším materiálom je koža. V lete sa však môžu v kožených balerínkach nadmerne potiť nohy, preto sú k dispozícii aj balerínky z látky, s otvorenou špičkou alebo sieťkované balerínky. Hitom posledných rokov sú značkové balerínky z gumy so sladkou vôňou.

Elegantné pohodlie

Dámske balerínky môžeme považovať za univerzálny elegantný kúsok, ktorý sa ľahko kombinuje. Hodia sa k úzkym rifliam, k sukni aj šatám. Doplniť ich môžete kabelkou v podobnom odtieni. Balerínky vo výraznej farbe určite oživia váš outflit a dodajú mu jedinečný štýl. V neutrálnej čiernej alebo tmavo modrej by ich mala mať v šatníku každá žena.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *