Ste kávičkár? Dobrá správa pre vášho partnera

O káve, jej pozitívnych, ale aj negatívnych vplyvoch na náš život sme počuli už mnohokrát. Veľa sa hovorí o energii, ktorú vám môže dodať jedna šálka správne pripravenej kvalitnej kávy. Takisto sa hovorí, že kávičkári si dokážu znížiť riziko výskytu viacerých ochorení.

Každý sme však iný a každé telo je individuálne. Ani to, o čom sa dočítate v ďalších riadkoch, nemusí platiť pre každého. Ide o vplyv kávy na sexuálny život. Možno ste zbystrili pozornosť, ale aj tu existujú určité prepojenia.

Čarovný mok zvaný káva

Ide o pozitívne vplyvy kávy na sexuálny život. Mnohí odborníci odporúčajú vypiť tento čierny mok, ako sa káve hovorí, pred sexom a okamžite zbadáte zmenu. Pohlavný styk môže byť dlhší, vzrušujúcejší, a či muž alebo žena ostanú spokojní. Pitie kávy dokáže dokonca u mužov znižovať riziko erektilnej dysfunkcie. Mužom, ktorých trápia problémy s erekciou, môže pomôcť práve dobrá a kvalitná zrnková káva.

Tajomstvo sa skrýva v kávových zrnách

Podľa mnohých výskumov sa totiž dokázalo, že káva pôsobí ako afrodiziakum. Ak sa bavíme o káve, mnohým napadne slovo kofeín. Práve ten spôsobuje, že po vypití kávy máme viac energie, no sexuálne fantázie v nás neprebudí on, ale kávové zrná. Tie totiž obsahujú zmes látok, ktoré vyvolávajú afrodiziakálne účinky.

V ženách vzbudí erotické túžby

Podľa sexuológov môžu niektorí pozvanie na kávu brať aj ako erotickú výzvu. Ženy po káve môžu pociťovať vzrušenie a takisto aj navodzovanie sexuálnych asociácií. Preto je pre ne káva pred pohlavným stykom ideálnym riešením, aby v sebe objavili skryté sexuálne túžby. Káva zlepšuje fyzickú, ale aj psychickú kondíciu u človeka. Pôsobí na tú časť mozgu, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri sexuálnom vzrušení, a práve to je dôvod pozitívnych účinkov kávy najmä na ženy.

No a zatiaľ čo u žien sa po vypití kávy fantázii v sexuálnom živote medze nekladú, u mužov má káva blahodarné účinky po fyzickej stránke.

Muži môžu vyriešiť problémy s erekciou

Už sme spomenuli erektilnú dysfunkciu, no akékoľvek problémy s erekciou môže zlepšiť aj pitie kávy. Káva totiž vplýva na činnosť krvných ciev, čo je dôležitým faktorom pre správne fungovanie erekcie u mužov. Vďaka káve sa mužský pohlavný orgán dokáže uvoľniť, ale aj svaly okolo neho, čo zväčšuje prietok krvi v celom pohlavnom úde. Do penisu sa tak dostáva väčší prietok krvi a muži tak môžu dosiahnuť erekciu bez väčšieho úsilia.

Netreba sa však spoliehať len na to, že káva vás vylieči. Erektilná dysfunkcia je problém, ktorý musíte riešiť najmä s lekárom. Preto jeho návštevu neodkladajte, ani keď začnete na liečbu piť kávu.

Káva pred sexom je určite dobrou voľbou

Káva je, zdá sa, čarovný mok a podľa rôznych odborníkov je prospešné dať si ho minimálne 30 minút pred každou fyzickou aktivitou. Práve v tomto časovom rozmedzí telo človeka využíva pozitívny vplyv kávy na centrálny nervový systém. A keďže pohlavný styk patrí medzi fyzické aktivity, je určite vhodným výberom aj pred tým, než sa rozhodnete so svojím partnerom užiť si spoločné chvíle.

S kávičkovaním to nepreháňajte

Ak preto patríte medzi kávičkárov, je možné, že patríte do skupiny ľudí, ktorí sa milujú častejšie. Časté by však nemalo byť pitie vašej kávy. Nemali by ste prekročiť dennú dávku, ktorá sa pohybuje okolo 4 šálok kávy. Ak ste si mysleli, že čím viac, tým lepšie, tu to neplatí. Káva síce disponuje množstvom pozitív, netreba to však preháňať, pretože platí, že menej je viac. Prehnaným pitím kávy si môžete, naopak, privodiť vážne zdravotné problémy, ako nespavosť, podráždenosť, alebo sa vám intímne problémy môžu dokonca zhoršiť.

Vyberte si partnera podľa toho, akú kávu pije

Vplyv kávy na sex už riešili mnohí odborníci a realizovalo sa veľa výskumov. Výsledky viacerých z nich sme spomenuli aj v tomto článku, no podľa niektorých z nich si dokonca môžete vyberať partnera. Na základe výskumov totiž lekári priniesli pohľad na kávu a na typ osobnosti. Vyšlo im, že ľudia, ktorí kávu vôbec nepijú, sú nedospelí a nevyzretí, čo platí aj v sexe.

Naopak, tí, ktorí obľubujú presso kávu s mliekom, sú dominantní a v posteli vás dokážu prekvapiť. Kávičkári, ktorí si do kávy nedoprajú nič, to tak majú aj v živote. Bez ozdôb, priamočiare vystupovanie, avšak ide o zložité osobnosti. Ľudia, ktorí pijú instantnú kávu, v sexe naplno využívajú fantáziu a „kapučinkári“ sú zmyselní a vyžadujú od druhého iskru.

Vyskúšajte to na vlastnej koži

Káva preto nie je len nápojom, je to čarovné afrodiziakum, ktoré pozitívne vplýva na náš organizmus. Jej vplyvy boli dokázané aj na sexuálny život, je preto na vás, či ich vyskúšate aj na vlastnej koži.

Ako sme spomínali na začiatku, každý sme iný. Kým na jednom môžu účinky kávy byť pozorovateľné hneď, na niekoho nemusí mať káva žiadny dosah. Káva nie je čarodej, ktorý vás vylieči alebo vám predĺži život. Je to „len“ nápoj, no môže vám skvalitniť nielen váš sexuálny život. Nezabúdajte ani na kvalitu kávy, aby ste boli s výsledkom spokojný.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *