Ach tá technika

Sme obklopení technickými vynálezmi. Uľahčujú nám život, pomáhajú, mnohé z nich slúžia na zábavu. Život bez nich by bol celkom iný. Ale aj ten najkvalitnejší výrobok sa občas môže pokaziť alebo jednoducho nefunguje tak, ako by mal. Aké sú najčastejšie poruchy a kedy sa obrátiť na opravára?

Počítač sa zapol sa, ale…

Poruchy počítača sa často prejavujú tým, že sa prehrieva alebo je nezvyčajne pomalý. V tomto prípade môže byť chyba v operačnom systéme alebo sú poškodené niektoré komponenty notebooku. Problém s rýchlosťou počítača môže spôsobovať aj množstvo zbytočných a nepoužívaných programov alebo nedostatok miesta na pevnom disku. Všetky tieto problémy vyrieši oprava počítačov. Servis PC Bratislava sa postará aj o preinštalovanie operačného systému, opravy základnej dosky a opravy notebooku po poliatí tekutinou.

Vôbec nefunguje

Môže sa stať, že sa počítač nezapne vôbec. Najčastejšie sa jedná o chyby v napájaní alebo je poškodená základná doska. Inokedy je poškodený napájací konektor alebo nefunguje ventilátor. Ak sa váš notebook nezapne vôbec, najskôr skontrolujte pripojenie napájacieho kábla. Môže byť len povytiahnutý. Následne skontrolujte zapojenie do elektrickej zásuvky. Ak ste nezistili žiadnu poruchu, obráťte sa na opravu PC.

Pokazený televízor?

Na televízore sa môže pokaziť zvuk alebo sa prehrieva. Môže sa tiež stať, že televízor vôbec nejde zapnúť. Inokedy môže dôjsť k poškodeniu obrazovky. Objavia sa na nej pásy alebo sa náhle zmenia farby. Na moderných plazmových televízoroch dochádza najčastejšie k poruche spojenia medzi elektronickým čipom a sklom alebo k poruche samotného elektronického čipu. Pri LCD televízoroch je to porucha diód obrazovky. S takýmto problémom si najlepšie poradí servis televízorov. Profesionálni odborníci zo servisu TV vykonajú potrebnú diagnostiku prístroja a zistené nedostatky odstránia.

Mám niečo s tabletom Na tablete dochádza najčastejšie k poruchám displeja, prasknutiu plastu alebo poruchám zvuku. Tablet sa tiež môže začať prehrievať, nereaguje alebo sa nenabíja. Aj blikanie obrazovky je indikátorom poruchy. Väčšinu problémov s tabletom bez problémov vyrieši servis tabletov. V servise tabletov vám tiež poradia, či sa oplatí váš prístroj opraviť alebo je lepšie kúpiť nový. V oprave tabletov Bratislava vykonajú jeho diagnostiku, zrýchlia výkon, opravia USB, napájací konektor aj iné hardvérové vady.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *