Nový alebo oprava?

Naša životná úroveň stále rastie. Vidno to aj na množstve elektroniky, ktorou sme obklopení. Stala sa neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Ak sa niečo pokazí, často si kladieme otázku, či investovať do opravy alebo si kúpiť novú. Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, pripravili sme pre vás niekoľko rád.

Pokazený televízor

Najjednoduchšie rozhodovanie medzi opravou starého televízora alebo kúpou nového je, ak je váš prístroj ešte v záručnej dobe. Ak už v záruke nie je, budete musieť zvážiť viacero faktorov. Ak televízor nereaguje na zapnutie, nefunguje zvuk, alebo sa náhle zmení kvalita obrazu, je načase volať servis televízorov. Medzi opravou a kúpou sa budete môcť rozhodnúť na základe odhadovanej ceny opravy. Pracovníka servisu TV poproste, aby pri diagnostike poruchy skontroloval aj celkový stav a opotrebovanie prijímača. Vo všeobecnosti platí, že sa oprava oplatí, ak vás vyjde maximálne do polovičky pôvodnej ceny, resp. cien porovnateľných výrobkov na trhu. Platí tiež, že sa viac oplatí oprava novšieho než staršieho televízora.

Oprava počítačov

Nezapol sa vám notebook, zmenil sa jas obrazovky, nefunguje wifi, zvuk alebo mikrofón? To sú len niektoré z možných porúch počítačov. So všetkými týmito problémami sa môžete obrátiť na opravu počítačov. V oprave PC  najskôr zistia, v čom spočíva problém. Následne sa budete môcť rozhodnúť, či chcete notebook opravovať alebo nie. Rozhodnutie závisí najmä na veku notebooku a ceny za opravu. Medzi poruchy, ktoré sa zväčša oplatí opravovať patrí výmena DVD mechaniky, zdroja, napájania a opravy základnej dosky. Cenovo náročnejšia je napríklad výmena základnej dosky.

Nezapol sa tablet

Pomerne častou poruchou tabletu je, že sa vôbec nezapne. Oveľa častejšie sa však poškodí pádom. Medzi bežné chyby patrí aj porucha napájania, USB pripojenia, blikajúca či tmavá obrazovka. V servise tabletov váš prístroj najskôr prezrú. Na základe zisteného problému, potrebných komponentov a ceny práce opravy sa budete môcť rozhodnúť, či sa oprava oplatí. V elektroservise Bratislava sa postarajú aj o zrýchlenie vášho tabletu a vyčistenie od nepoužívaných aplikácií či hesiel.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *