2 jednoduché spôsoby ako zariadiť super detskú izbu ako od dizajnéra

Náhodne pohodené hračky, rozjarené detské pobehovanie po celom byte, pri ktorom nepočujete už ani vlastné myšlienky, či reorganizácia celej domácnosti kvôli písaniu domácich úloh. A to sme ešte nespomenuli deti spiace vo vašej manželskej posteli. V živote každého rodiča skôr či neskôr nastáva moment, kedy si uvedomí, že jeho dieťa naozaj potrebuje vlastnú detskú izbičku.

Dobrou správou je, že detská izba predstavuje príjemné a bezproblémové zariaďovanie domácnosti, ktoré si naozaj užijete. Ako zariadiť vkusnú a dizajnovú izbičku, ktorá sa bude páčiť aj deťom? Zvoliť môžete dva spôsoby, ako budete k zariaďovaniu detskej izby pristupovať:

#1 SPÔSOB:
Ak zvolíte nábytok s detskými rozprávkovými vzormi alebo veselé farby nábytku, uberte na dekoráciách

Prvý spôsob ako vyčarovať nádhernú detskú izbu, je zariadiť ju rozprávkovým detským nábytkom. Výrazne však uberte na dekoratívnosti iných prvkov. Možno nám v duchu oponujete, že v dizajnových katalógoch vyzerajú pestré detské postele pred stenou s obrovskou rozprávkovou tapetou výborne. Naživo však býva výsledný efekt prehnaný. Prečo? Pri zariaďovaní detskej izby by ste mali myslieť aj na to, že konečnú podobu detskej izbičky uvidíte, až keď do nej nasťahujete oblečenie a hračky vášho dieťaťa. Počítajte s určitou mierou neporiadku a chaosu. Vzory na detskom nábytku už budú hýriť farbami, odporúčame si pre ďalšie prvky detskej izby zvoliť paletu farieb ladiacu tón v tóne. Ani nábytok do detskej izby preto nekupujte rozdielny – stavte radšej na kompletné zostavy detského nábytku, ktoré zabezpečia harmonický celok. Aj po zaplnení izbičky hračkami a pri menšom neporiadku, tak bude pôsobiť detská izba stále prehľadne a upratanejšie.

Bonusový tip: Pozor si dajte aj na rôzne plastové boxy. Radšej deťom kúpte praktickú drevenú truhlicu na hračky ladiacu so zvyšným nábytkom do detskej izby. Je trvácnejšia a v priestore vyzerá oveľa elegantnejšie.

#2 SPÔSOB:
Klasický detský nábytok bez motívu. No obklopený dekoráciami

Druhá cesta je zariadiť detskú izbu nadčasovejším detským nábytkom. Túto cestu odporúčame, najmä ak sa tešíte, že sa farebne vybláznite pri dekorovaní a nebránite sa ani nálepkám s rozprávkovým motívom na stene. Vtedy do detskej izbičky zaobstarajte dizajnovo neutrálnejší detský nábytok z masívu alebo jednofarebný detský nábytok bez motívu. Vhodné sú najmä elegantné a decentné farby: biela, prírodná, sivá, či hnedočierna. Predávajú sa ako detský nábytok, no v skutočnosti sú vhodné aj pre dospelých, či do iných miestností. Od klasického nábytku z nábytkárstva ho prakticky nič neodlišuje. Takýto nábytok však musí pokryť prísnejšie kritériá pri výrobe, a tak vás napríklad neprekvapí nepríjemný zápach farby, laku a lepidla od výroby. Rozmerovo môžete zaznamenať rozdiely jedine pri detských posteliach (a to tiež len vtedy, ak si kúpite menší rozmer). Skrine, police, regály, či komody mávajú v drvivej väčšine prípadov rovnaké rozmery, ako nábytok pre dospelých. Pri dobrej starostlivosti poslúžia dieťaťu od útleho veku často až do dospelosti.

Výhodou detského nábytku z masívu je jeho vysoká kvalita, trvácnosť a ekologický prírodný materiál. Prežije aj svojpomocné domáce dizajnové zmeny a tzv. repasovanie nábytku – podobné zásahy však robíme iba na nábytku, ktorý už nepodlieha dvojročnej záručnej dobe.

Bonusový tip: Do jednofarebných izbičiek sa hodí ako funkčná dekorácia aj doplnkový detský nábytok – mini detské kresielka, pohovky, rozkladacie matrace na hranie, sedacie vaky. Dokúpiť si môžete aj priam bláznivé príslušenstvo ako napr. šmýkačku k detskej posteli, či umiestniť v detskej izbe prekrásneho hojdacieho koníka. A napriek tomu bude detská izba pôsobiť ako úhľadné a usporiadané kráľovstvo detí a hračiek. Skvelé, nemyslíte? 🙂

Fotografie: pexels a facebooková stránka detskapostel.com 

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *