Slovenské mamičky nie sú nákupné maniačky. Prieskum ukázal, aký majú vzťah k móde

Priority sa menia. S príchodom detí obzvlášť. Príchod dieťaťa je pre každú ženu veľká zmena. 646 mamičiek v online prieskume odpovedalo, ako príchod dieťatka ovplyvnil ich módu. 84 % opýtaných tvoria skúsené mamičky, ktoré majú jedno alebo dve deti. 26% opýtaných dieťatko iba čaká. 

Prieskum prebiehal v máji 2019 a ukázal, že vnímanie módy u žien sa s príchodom detí mení. Ženy, ktoré pred pôrodom nosili vysoké opätky, na materskej uprednostňujú pohodlné tenisky alebo baleríny. Zaujímajú viac o svoje zdravie a pohodlie nôh, mnohé prechádzajú z klasickej obuvi na barefoot topánky.

Priority sa menia – výška opätku tiež

Základom outfitu pre 20% opýtaných pred pôrodom boli vysoké opätky. Po narodení detí topánky na opätku nosia iba 3% žien. Mení sa celkovo aj štýl obliekania. Ženy sa zameriavajú na pohodlnú a ležérnu módu – uprednostňujú funkčnosť pred módnou stránkou.

Na detaily nie je čas

14% mamičiek sa priznalo, že na ihrisko vyrážajú v prvom outfite, ktorý je po ruke a je aspoň trochu čistý. 53 % mamičiek sa predovšetkým zaujíma o celkovú pohodlnosť a funkčnosť oblečenia. 25 % opýtaných venuje pozornosť tomu, či je outfit štýlový a trendy.

Záujem o nakupovanie klesá

Ženy sa často spájajú s emotívnym nakupovaním. Aj keď za väčšinou nákupných rozhodnutí v rodine stoja práve matky, s príchodom detí nakupujú racionálne. 64 % opýtaných si občas kúpi niečo pekné, aj keď sa za nákupné maniačky nepovažujú, 14 % nakupovanie považuje za svoju vášeň. 7% mamičiek neznáša nakupovanie. 15% mamičiek uviedlo, že sa na nakupovanie pozerajú aj z hľadiska ekológie a uprednostňujú udržateľné značky.

Najlepší darček od partnera?

Za najlepší darček od partnera považuje 64% žien romantickú večeru pre dvoch – bez detí. 19 % mamičiek neodmietne fľašu vína a 14 % sa poteší voucheru do obľúbeného e-shopu s topánkami.

Slovenská mama uniforma

Aj tu platí, že pohodlie má cenu zlata. Takmer 59% žien uviedlo, že na materskej si obliekajú najčastejšie legíny, tričko a pohodlné tenisky. Naopak, 25 % mamičiek sa orientuje na udržateľné značky. 14 % mamičiek sleduje módne trendy a 2 % mamičiek trávia celý deň v pyžame.

Záleží im na tom, čo si druhí myslia

41 % mamičiek uviedlo, že im záleží na tom, čo si druhí myslia, a ani ako matky sa nechcú vzdať pekného obliekania. 35 % uviedlo, že predstierajú, že im je to jedno, ale trápi ich, že na seba nemajú čas. 12 % mamičiek je ľahostajný názor druhých ľudí a zaujíma ich iba, či je móda udržateľná, a 11 % mamičiek je natoľko unavených, že móda je im ukradnutá.

Kompletné výsledky prieskumu, vrátane grafov, vyjadrení slovenských blogeriek a komentárov mamičiek nájdete na stránke eObuv.sk.

Fotografie a grafika: eobuv.sk a unsplash.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *