Móda, ktorá sluší ženám v každom veku? Vyskúšajte boho štýl

Leto sa ešte nekončí a na výber správnych letných šiat nikdy nie je neskoro. Nedarí sa vám nájsť osobitý štýl, vďaka ktorému zažiarite v akejkoľvek situácii? A už ste počula o boho štýlu?

Letné trendy sa na vás valí zo všetkých strán, zďaleka nie všetky sa ale udrží. Za skúšku stojí letné šaty a doplnky v boho štýle, ktorý sa teší stále väčšej obľube.

Uvoľnený, ženský a hravý – skrátka bohémsky

Strapce, kvety, čipky, čelenky a indiánske motívy – to všetko nájdete v boho štýlu. Rozviate šaty a pončá silne pripomínajú 60. roky a módu kvetinových detí. Prevládajú prirodzené a zemité farby a nechýba ani rada rôznorodých doplnkov.

Obliekať v tomto štýle sa môžete v lete aj v zime. Hodí sa aj na spoločenské udalosti.

Dodá pôvab každej žene

Výhodou boho štýlu je, že si ho môžu dovoliť ženy akéhokoľvek veku. Je pohodlný a vzdušný.

Ak máte pár kíl navyše, netreba si zúfať. Voľné kvetinové maxi šaty aj biele šaty s čipkou zdôraznia vašu ženskosť a šikovne skryjú prípadné nedostatky.

Nemusíte sa obávať ani neobvyklých kombinácií. Dôležité je cítiť sa dobre a uvoľnene. Boho štýl umožňuje zlúčiť aj nezlučiteľné. Mladé dievčatá si môžu vyhrať s najrôznejšími farebnými variáciami a ženy v pokročilejšom veku zase potešia elegantné kúsky v prírodných farbách. Je ale nutné dať si pozor na dĺžku sukne a hĺbku výstrihu, aby výsledný efekt pôsobil vkusne a primerane.

Šperky v boho štýle

Šaty sa zvyčajne dozdobia výraznejšími doplnkami a šperkami – veľké náušnice, náramky, šatky, prívesky a náhrdelníky. Voliť môžete buď klasické strieborné šperky, alebo tiež ozdoby z peria, mušlí, korálok a drobných kamienkov.

Obuv a doplnky

Jednoduché šaty môžete zladiť s kovbojskými čižmami, topánkami so šnurovaním či vysokými topánkami na platforme. Počas letných mesiacov nezabudnite ani na široký slamený klobúk a slnečné okuliare s guľatými obrúčkami.

Svadby v boho štýle

Prírodné svadby na pláži, na lúke alebo uprostred lesa sa rýchlo menia v novodobý trend. Na obrad si nevesta oblečie voľné splývavé šaty a s kvetmi vo vlasoch bude pôsobiť ako lesná víla. Vydávať sa môže bosá alebo v jednoduchých páskových sandáloch.

V boho štýle môžete aj bývať

Bohémsky štýl sa už dávno netýka len odevu, ale aj bývania. Zaujíma vás, ako si podľa neho zariadiť byt? Pravidlá si určíte sami. Základom je prírodná farba, ktorú môžete doplniť výraznejšou farbou. Kombinovať možno predmety rôznych materiálov a štýlov. Ideálnou voľbou sú však materiály prírodné. Vyplňte priestor prúteným nábytkom, sviečkami a rastlinami v drevených kvetináčoch a vytvorte si príjemnú atmosféru.

Fotografie: unsplash

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *