Plánujete kupovať nehnuteľnosť? Poradíme vám pri výbere

Ak plánujete kupovať nehnuteľnosť na bývanie, čaká na vás niekoľko týždňov náročného rozhodovania. Pre jeho uľahčenie máme pre vás dôležité rady. A prinášame aj tipy pre pomoc v domácnosti a starostlivosť o krásu.

Dôležité rady pri kúpe nehnuteľnosti

Kúpu domu, bytu či stavebného pozemku začína väčšina z nás na internete. Potrebujeme zistiť, v akom rozpätí sa pohybujú ceny nehnuteľností a aká pestrá je aktuálna ponuka. Tie isté informácie potrebujeme, ak plánujeme nehnuteľnosť predávať alebo prenajať. Ak plánujete kupovať reality, máme pre vás niekoľko dôležitých rád:

  1. Pred kontaktovaním realitnej kancelárie alebo súkromného predajcu sa podrobne informujte o cenách a šírke ponuky realít.
  2. Pozor na výrazne nižšie cenové ponuky – môžu byť síce znakom toho, že majiteľ potrebuje nehnuteľnosť rýchlo predať, no väčšina z výhodných ponúk v sebe skrýva isté nedostatky.
  3. Na obhliadky choďte vo dvojici. Ak nemá čas váš partner, vezmite priateľku. Dvoje oči totiž vidia viac. A dve hlavy napadne viac doplňujúcich otázok.
  4. Na všetko sa pýtajte. Nie je na škodu pripraviť si dopredu zoznam otázok. Sledujte tiež, ako predávajúci odpovedá. Ak sú jeho odpovede vyhýbavé, buď nepozná skutočný stav ponúkanej nehnuteľnosti alebo niečo skrýva.
  5. Ceny nehnuteľností závisia od stavu aj lokality, kde sa nachádzajú. Informujte sa preto aj o dostupnosti MHD alebo autom.
  6. Ak kupujete reality vo väčšom meste, pred konečným rozhodnutím o kúpe je vhodné absolvovať cestu tam a naspäť počas dopravnej špičky.
  7. Ak máte alebo plánujete mať deti, informujte sa aj o dostupnosti škôl a škôlok v okolí. Dôležité je tiež detské ihrisko alebo park a samozrejme chodníky.
  8. Samostatnou kapitolou je kúpa staršieho domu alebo bytu. Informujte sa o rozsahu rekonštrukcie. Dôležitý je nielen vek podlahy či okien ale aj rozvodov.

Domáce práce

Širokú ponuku inzerátov na predaj ale aj kúpu nehnuteľností nájdete aj na webe inzercia.sk. Okrem toho sa tu nachádzajú inzeráty z mnohých iných oblastí. V hektickom tempe pracovného života nie je vždy možné stihnúť postarať sa o všetko potrebné. A to zvlášť, ak máte malé deti alebo časovo náročné povolanie. A k tomu potrebuje každá z nás aspoň chvíľu pre seba. Na domáce práce si môžete medzi inzerátmi nájsť kvalitnú výpomoc. Šikovná pomoc do domácnosti za vás uprace, ožehlí, ale aj navarí. Najať si môžete aj pomoc do záhrady či na opravu drobných porúch alebo zavesenie nových poličiek. Pri výbere sa, pokiaľ je to možné, informujte na predchádzajúce referencie aj na cenu a rozsah poskytovaných služieb. Pre váš príjemný pocit nezabudnite na kadernícke služby. Môžete si nájsť kaderníctvo v okolí alebo si objednať kadernícke služby priamo u vás doma.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *