Vytvorte si s deťmi jablkové ružičky

Jablkové ružičkyDážď a zima vám prekazili víkendové plány s deťmi? Nevadí, poďte si s nami vytvoriť jablkové ružičky, ktoré deti  s vašou pomocou hravo zvládnu a čo je hlavné – tieto ružičky nie sú len okrasou, ale sú to chutné jabĺčkové koláčiky. Vôňa pečených jabĺk a škorice krásne rozvonia vašu kuchyňu a vytvorí tú správnu jesennú atmosféru. Navyše je momentálne jablková sezóna tak môžeme využiť čerstvé a lokálne suroviny.

Oblečte si zásterky, vyhrňte rukávy a ide sa na to, čo budete potrebovať?

  • 2 – 3 jabĺčka
  • 1 lístkové cesto
  • 1 citrón
  • 9 pl marmelády
  • 2 čl škorice

Pripravte si tiež valček na cesto, papier na pečenie a formu na muffiny – tá môže byť klasická ale aj silikónová pre ľahšie vyberanie ružičiek po upečení.

Ako na to?

Jablkové ružičkyNajskôr si nakrájajte jabĺčka, zalejte vodou s citrónovou šťavou a povarte na miernom ohni približne 3 minúty. Medzi tým si s deťmi rozvaľkajte cesto a rozkrájajte na približne rovnaké pásy, ktoré po celej dĺžke natriete marmeládou a jemne posypete škoricou.

Po obvode každého pásu lístkového cesta poukladajte vedľa seba plátky jabĺčok tak, aby spodnou polovicou boli prilepené o cesto a vrchnou polovicou pretŕčali, potom môžete začať pásy rolovať a tak vytvárať ružičky.

Vzniknuté ružičky jemne uložte do formy na muffiny a pečte pri 200 stupňoch približne 30-35 minút.

Deťom sa príprava ružičiek bude iste páčiť a budú aj skvelým dezertom pre hostí na detskej či dospeláckej oslave.

 

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *