Strápnila som sa kvôli svojmu dieťaťu

S dieťatkom si užije mamina veľa príjemných situácií, ale aj množstvo trapasov. Tak vám servírujem jeden z vlastnej dielne. Vlastne… z dielne mojej malej.

Malá bola stále mrzutá

Pred rokom a pol sa nám narodila naša dcérka Nikolka. Je to naše prvé bábätko, takže skúsenosti som nemala žiadne. Jedného dňa, keď mala dcérka asi 2 mesiace, bola veľmi mrzutá, nepokojná a stále plakala. Dala som jej piť, prebalila som ju, nosila na rukách, ale nič nezaberalo. Tak ma napadlo, či nemá náhodou teplotu. Rýchlo som vytiahla teplomer a odmerala jej teplotu v konečníku. Nebola až taká vysoká, ale predsa len… mierne zvýšená. Netušila som však, že pri meraní teploty v konečníku treba dieliky odčítať.

Zľakla som sa, ale pochopte… ako čerstvá mamička som nechcela nič zanedbať a tak sme nasadli s manželom do auta a leteli k detskej doktorke. Vbehla som do ordinácie a vychŕlila na lekárku, že malá má teplotu. Tá ju pre istotu odmerala ešte raz a povedala, že Nikolka je úplne zdravá.

Nešlo mi to do hlavy… urobila som niečo zle? Je to predsa lekárka, asi vie čo hovorí. Pýta sa ma: „Odčítali ste dieliky po meraní?“ Aha! Len sa pousmiala a vysvetlila mi, ako mám nabudúce postupovať. Začervenala som sa, stiahla uši a s najväčšou noblesou akej som bola v tej chvíli schopná som odkráčala z ordinácie.

Hoci som sa cítila vrcholne trápne, myslím, že je lepšie vyzerať hlúpo ako zanedbať zdravie svojho dieťatka a neskôr si to vyčítať…

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *