Ženskosť v móde

Tmavovlasá ležiaca žena

Móda nikdy nestagnuje, neustále k nám prichádzajú nové módne výstrelky a o krátky čas ich striedajú iné, no ženské prvky v móde tu s nami budú stále – nech je momentálne módne čokoľvek. Ženskosť v móde nie je len prvoplánové nosenie ružového oblečenia od hlavy až k pätám, ale je hlavne o prvkoch, ktoré vašu ženskosť podčiarknu a nechajú ju vyniknúť . Čo teda robiť, aby ste sa cítili príjemne a ženskosť z vás doslova vyžarovala?

Sukne a šaty sú jasnou voľbou, už len to že si oblečiete sukňu, ktorá vyhovuje vašej postave, vás zjemní a celkovo zvýrazní vaše ženské krivky. Ak väčšinu roka nosíte nohavice, skúste šaty a pozitívne reakcie okolia na seba určite nenechajú dlho čakať.

Ako si vybrať sukňu alebo šaty podľa typu postavy

Jablko: Pri tomto type postavy by sa mal klásť dôraz na štíhle nohy, ktoré zväčša majiteľky jablkovej postavy majú. Typickým atribútom je väčšinou, na rozdiel od nôh, väčšie bruško a preto sú vhodné najmä šaty strihnuté pod prsiami, ktoré vám prípadné väčšie bruško zakryjú a zvýraznia ostatné časti postavy.

Hruška: Útly vrch tela, široké a výrazné boky sú dominantou tejto postavy. Najlepšie urobíte, keď zvolíte A-čkový typ sukne a šiat. Oplatí sa tiež pohrať s farbami a zvoliť výraznejší, vzorovaný vrch šiat, ktorý pritiahne pozornosť a spodnú časť uprednostniť jednofarebnú a v tlmených farbách.

Presýpacie hodiny: Tento typ postavy je považovaný za najideálnejší a najženskejší, má  približne rovnako široké ramená a boky a je symbolom ženskosti. Ak máte tento typ postavy, pristanú vám najviac sukne, ktoré majú priliehavý pás. Štíhlosť v tejto oblasti sa výborne  zvýrazní a vašej postave urobí krásnu siluetu.

Farba oblečenia dokáže divy a zo šedej myšky sa rázom stane žena, ktorá priťahuje pohľady. Obliekajte sa podľa nálady, v tom je čaro – raz môžete byť obyčajná, no keď budete mať chuť byť výrazná, oblečte si pokojne sýto červenú či iné výrazné farby a uvidíte ten rozdiel.

Klasika ako čierna, šedá a biela nikdy nevýjdu z módy a majú výrazne miesto v šatníku žien, ale niekedy upustite uzdu vašej fantázii a skúste sa obliecť do farebných vecí a uvidíte ako sa hneď na ceste do práce či prechádzke mestom budete cítiť veselšie a sebavedomejšie.

Správne zvolené ženské doplnky z vás jednoducho spravia dámu. Ako dlho ste už na sebe nemali výrazný náhrdelník či klobúk na hlave? Nebojte sa experimentovať a využívajte tieto doplnky k dotvoreniu jednoduchých outfitov. Môžete si zadovážiť aj kvetinovú čelenku alebo mašľu do vlasov, ktorá vo vás podporí nežnosť a zároveň ženskosť, ktorú sa nehanbíte dať najavo.

Nie je samozrejme nutné, aby ste si každý deň obliekala sukňu alebo šaty, keď sa v nich necítite dobre. Dôležité je nájsť svoj štýl a to, v čom sa cítite komfortne a zároveň žensky. Nie každej žene vyhovujú šaty z praktického hľadiska a preto zvoľte pokojne aj nohavice s vašim obľúbeným jednoduchým tričkom, no pomocou doplnkov z tohto všedného looku vytvorte romantický, elegantný či  ležérny ženský outfit – hrajte sa skúšajte, čo lichotí vám a vašej postave.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Užitočné značky:, ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *