Nechajte sa inšpirovať – Marilyn Monroe

Marilyn Monroe v kabriolete

Marilyn Monroe! Niekto to rád horúce? Niekto to rád Marilyn Monroe štýl! Nechajte sa inšpirovať… múzou Marylin Monroe. Makeup, oblečenie alebo doplnok ala Marilyn?

Motýlie okuliare

Alebo aj Elizabeth and James “Monroe“ sunglasses. Marilyn Monroe je pre mnohých návrhárov značka, ktorá sa predáva, poznáte módnu značku Elizabeth and James? Práve oni si zobrali na mušku Monroe a vytvorili okuliare, ktoré po nej pomenovali. Dnes sú vyhľadávané a majú veľký úspech v predávanosti. Monroe štýl je jedinečný a kto by nechcel aspoň trochu pripomínať túto ikonu? Nasaďte si jej okuliare a cíťte sa ako hviezda aj bez Marilyn vedľa seba, buďte vy Marilyn!

Biela

Dominantná farba svadobných šiat, hodí sa každej a blondíne ako Marilyn sekla maximálne. Jej pokožka žiarila, vynikla jej silueta, vedela, prečo siaha po bielej. Oblečte si biely korzet, krátku či dlhú sukňu, biele plavky, biele tuniky, tričká a neprehliadne vás nikto.

Červený rúž

Na blondíne a k tomu takmer bielej pokožky ako Marilyn vyzeral dychberúco. Nebola prvá a určite ani posledná, ktorú tento rúž premohol. Mnohé slávne ho neraz vyskúšali. Dbajte nato, aby ste si ho naniesli správne, neriskujte a vyskúšajte si to niekoľkokrát na nečisto, aby ste ho potom ako si nanesiete dokonalý make-up zbytočne zo seba nedrhli. Vyskúšajte kontúrku farby rúžu a následne s malým štetčekom naneste váš red lipstick. Ak sa bojíte, že poháre budú od rúžu, dobrá rada, predtým si pohár nenápadne navlhčite jazykom a rúž sa neprilepí.

Veľký klobúk

Veľké, väčšie a ešte väčšie! Platí to o klobúkoch na leto k vode, na pláž, na deku na vašom dvore, do záhradky alebo na prechádzku s priateľom. Aj Marilyn vedela, že veľký klobúk jej dodá ten správny šmrnc. Ukážte sa pri bazéne s ľahkým slameným a bielym. Nielenže budete chrániť pokožku hlavy a krku, čím sa vyhnete vráskam do budúcna, ale medzi ostatnými vyniknete.

Šaty

Jej biele povievajúce biele šaty, ktoré si pridŕža, tváriac sa cudne sa stali fenoménom. Príznačné je riešenie goliera a materiál poskladaný ako vejár, ktorým získava nadýchanosť. Takéto šaty sa hodia každej a ak máte príležitosť si ich dať ušiť na leto, oslavu alebo ste podobný kúsok zazreli vo výpredaji choďte po nich. Pre zaujímavosť, Marilyn Monroe sa vydávala hneď trikrát. Prvýkrát dokonca nebola blond. Pre túto príležitosť si zvolila klasické, padavé šaty s miernym pásom. Jej druhá svadba s Joe DiMaggiom sa nekonala v klasických bielych šatách, ale boli to čierne kokteilové s bielym oblúkovitým límčekom a bielymi gombíkmi. Jej tretí sobáš bol elegantný a zvolila si biele šaty s obtiahnutým pásom, ktorý presne vyzdvihoval jej prednosti. Experiment a istá dávka extravagancie – to bola celá ona. Nebojte si dať aj vy iné ako biele šaty. Rozhodnite sa pre kvalitný materiál a kúsky, ktoré z vás urobia bohyne. Šaty si predsa nekupujeme každý deň.

Čierna linka

Tak bez nej ani na krok, heslo Marilyn, kamkoľvek sa chystala. V žiadnom zábere nemohla chýbať čierno-čierna linka na očiach. Bez nej to nie je ona. Trúfnite si na linku aj vy! Napríklad k čiernym šatám. Na denné aj večerné nosenie je ideálna. Vyberte si kvalitnú ceruzku, dobre ostrúhanú, naneste na oko najprv tieň telovej farby, aby sa linka neotlačila a zvýraznila a na ceruzku naneste ešte čiernu tekutú linku. Dokonale sa zvýrazní a vydrží vám celý deň. Nezabudnite, že linky sú rôzne hrubé, od polovice viečka, tenké. Vyskúšajte si, aká sa vám hodí najviac a vyrazte do mesta, na párty, do kina, kamkoľvek.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *