Samota, či rodina? nebojte sa prežiť svoj sen

Žena leží v sieťovanej posteli a relaxuje

Väčšina žien túži po chlapovi, ktorý by ich zahŕňal láskou, o šťastnej rodine, deťoch, z ktorých pramení toľko radosti. Málo chce však život, v ktorom môže riskovať každý deň, pretože žije sama pre seba. Je takýto ideál spoločensky stále zavrhovaný?

Po čom ženy túžia? Možno po romantickej láske v letnom daždi, objímajúc svojho vyvoleného, bozkávajúc jeho mokré pery, držiac ho za ruku a snívajúc o jeho spoločnosti na večné veky. O láske rozvíjajúcej sa každou sekundou, s každou jednou dažďovou kvapkou dopadajúcou na ich telo.

Rozhodla som sa žiť sama!

Sú aj ženy, ktoré jednoducho nie sú vzťahové typy. Mali viaceré vzťahy, ktoré ich však po čase prestali baviť a samé si nahovárali, že ten pravý ešte príde, len ho treba hľadať. Ak má prísť, príde, netrápte sa hľadaním. Máte aj vy plné zuby presladených scén ako z filmu, umelých sľubov či falošnej lásky? Nebojte sa skúsiť žiť sama. Nebojte sa osamostatnenia! Mať sny znamená snažiť sa naplniť ich. Existujú ambiciózne ženy, ktoré si budujú kariéru, ich sen je kúpiť si vlastné bývanie, žiť vo vlastnom byte, či už sama alebo s priateľkami, venovať svoj voľný čas sebe, svojim záľubám, cestovať, spoznávať svet. Niektoré túžia po večnej slobode, iné po večnej láske. Nebojte sa byť ani jeden prípad, veď nikdy neviete, čo vám život do cesty prinesie a ako osud zmení vaše zmýšľanie.

Rodina to nepochopí…

Ste dospelá, naučte sa žiť podľa seba. Ak vás vaša rodina miluje, chce, aby ste boli šťastná. Ak ste šťastná na krídlach slobody, nechajú vás lietať. Nenúťte sa do niečoho, čo sama nechcete len preto, že vaša mama chce vnúčatá a stará mama pravnúčatá ak viete, že materstvo nie je vaša šálka kávy a potrebu mať dieťa necítite. Hlavne sa v živote uvoľnite a nekráčajte hlavou proti múru. Robte, čo je pre vás prirodzené a čomu vy sama veríte. Možno vás bude čakať zopár rodinných rozhovorov, ale vy si predsa viete obhájiť svoj názor a svoje šťastie. Individuálny život nemusí trvať navždy, možno nájdete niekoho, do koho sa nekriticky a vážne zamilujete a možno ho nenájdete a napriek tomu prežijete dobrodružný život plný nezabudnuteľných a čarovných okamihov.

Spoločenská idylka?

Áno, rodina je základ spoločnosti a vždy bude. Práve preto je ideálom šťastná rodinka v zložení manžel, manželka a ich deti. Každé pravidlo predsa potvrdzuje výnimka! Ženu za samostatnosť a nezaloženie si rodiny nikto „neodsúdi na doživotie.“ Nemáte čo stratiť, ak budete nasledovať svoje túžby, nebojte sa ich. Život ponúka mnoho možností a ciest. Ak ste matkou a manželkou, máte radosť z každého kroku vašich detí a napĺňa vás každý bozk vášho manžela, ste rodinne založená a našli ste svoje šťastie. Ak rada riskujete, nebojte sa nemať rodinu. Risk je zisk a slobodnej žene sa oveľa ľahšie uzatvárajú stávky v živote, v ktorom nemá rodinné obmedzenie.  

Takže, po čom môže žena naozaj túžiť? Možno len chce tancovať v objatí dažďa, vdychovať vôňu slobody, cítiť kvapky vody na tvári, vyžarovať úsmev, rozsvietiť ním krajinu okolo seba. Dotýkať sa šťastia priamo dušou, vychutnať si priestor obklopujúci jej telo, žiť život bez zábran, o akom sníva každý deň, každú jednu sekundu.

Fotografia: ©BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 4.5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *