Omladnite v saune I.

Predstava horúceho posedenia, blahodarného potenia a oddychu, to je predstava väčšiny ľudí o saune. Toto teplé slovíčko znamená v preklade“miestnosť z dreva“. Zdraviu prospešný a veľmi príjemný vynález sauny pochádza zo studeného Fínska. Poďte sa zahriať!

Zázračná sauna

Aj napriek tomu, že má sauna nejasný historický pôvod, viac ako jasný je jej účinok na zdravie. Počas pobytu v saune dochádza k príjemnému ohriatiu tela, relaxácii, uvoľneniu a regenerácii svalov. Upokojí sa telo aj myseľ a odbúrajú sa aj posledné zvyšky stresu. To všetok vďaka zvýšenému prekrveniu, lepšej látkovej výmene a regulácii krvného tlaku. Šľachy a svaly sa uvoľňujú, stávajú sa pružnejšie a dochádza k príjemnému hĺbkovému uvoľneniu. Následné ochladenie vyvoláva nervové podráždenie, ktoré spôsobuje osvieženie tela a duše.

So saunou omladnete

Základom správneho saunovania je priemerne dlhé sedenie, niekedy postačí okolo 15 minút, vo vyhriatej saune a následné prudké ochladenie. Pravidelné striedanie zohrievania a ochladzovania a pravidelné saunovanie výrazne posilňuje imunitu.

Elixír zdravia

Teplom sa otvárajú póry na pokožke, čím dochádzka k jej hĺbkovému čisteniu. Výsledkom je zamatovo mäkká, uvoľnená a hlboko do pórov vyčistená pokožka. Pri saunovaní sa jednak posilňuje imunita, ale takisto si potrénujete cievy. Teplo v saune najprv krvné tepny rozšíri a po ochladení tela sa následne zúžia.

Do sauny kedykoľvek

Počas saunovania sa uvoľňujú kvantá endorfínov, ktoré prinesú úľavu a uvoľnenie tela. Do sauny to láka hlavne v zime no je aktuálna počas celého roka a práve pre jej preukázateľné zázračné účinky na zdravie si ju určite nenechajte ujsť ani vy.

Pozor by si mali dať hlavne ľudia, ktorí trpia na ochorenie srdca. Určite sa pred saunovaním poraďte so svojím lekárom.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Užitočné značky:, ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *