Vyzbrojte sa na festival!

Festival je mix hudby, zábavy, kultúry a zážitkov, ale aj mix počasia. To je slovo do boja, treba sa poriadne pripraviť. Hlavne zvoliť to správne oblečenie – aj funkčné, aj štýlové, aj do zimy, aj do tropickej horúčavy.

Treba začať zbrojiť

Poriadna príprava na festival vyžaduje len pár minút sústredeného balenia, zopár dobrých tipov a jednu veľkú tašku. Nejdete predsa na módnu prehliadku! Napriek tomu však môžete vyzerať štýlovo. Rátajte s tým, že festival nie je len hudba, zábava, kultúra, ale aj mix počasia a nepredvídateľných situácií. Z minúty na minútu sa môže počasie zmeniť tak, že nestihnete roztvoriť dáždnik.

  1. Okrem „spacáku“, stanu a iných pravých festivalových vecičiek si zbaľte: gumáky – môžu vám zachrániť vaše nožičky, keď to budete najmenej čakať. S gumákmi sa môžete bezpečne a so spokojným úsmevom prechádzať po lúke plnej vody, bahna a festivalového materiálu. Ak nemáte v láske gumáky obujte si staré čižmy, „old school“ je dnes v trende a na festivaloch kope prvú ligu.
  2. Pozor na úpal. Ak ste hneď od začiatku festivalu na slnku a pečie na vás o sto šesť, nečudujte sa, keď vás začne bolieť hlava, prekvapí vás horúčka, nevoľnosť a všetky príznaky úpalu. Úpalom sa festival väčšinou aj končí, takže si nenechajte pokaziť zábavu. Dobrým pomocníkom a neodmysliteľnou súčasťou festivalového balíčku by mala byť pokrývka hlavy – šatka, klobúk, šiltovka, kreativite sa medze nekladú. Na festivaloch sa nosí na hlave aj v hlave kadečo.
  3. Plavky sú festivalová výbavička číslo jedna a niekedy urobíte najlepšie ak nemáte na sebe viac ako plavky. Popri príjemnej festivalovej atmosfére sa tak nielen zabavíte, ale aj opálite.
  4. Keď už ste viac vyzlečená ako oblečená nezabudnite na opaľovací krém. Natrite sa krémom s vysokým ochranným faktorom. Spáliť sa je nielen nepríjemné a bolestivé, ale vyslovene nebezpečné. Mimo iného vám hrozí prehriatie a dokonca popáleniny ľahkého stupňa.

Zbaliť sa na festival je celkom jednoduché. Myslite ale na to, že čím menej vecí, tým lepšie – krátke rifle, tričká, mikinu, pršiplášť, gumáky, flip-flopy, plavky a stačí.

Rada: Ak chcete byť šik, oblečte si ultra krátke rifľové nohavice, môžete si napríklad skrátiť tie, ktoré už nenosíte a trčia vám v skrini. K tomu si dajte ultra veľké tričko s vtipnou potlačou. Noste pod ním vždy plavky, nikdy neviete, kedy vám bude teplo. No a na hlavu si hoďte slamenný klobúk, na nohy čižmy, gumáky alebo žabky a je to. Keď bude chladnejšie zoberte si aj dlhšie rifle, top a károvanú košeľu, kožené krátke čižmy a ste funkčne vymódená.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *