Posledná možnosť na vydaj?

Snúbenci v prírode

Má žena okolo štyridsiatky naozaj poslednú možnosť obliecť si biele šaty bez toho, aby vyzerala zvláštne či vzbudzovala prílišnú pozornosť? Niektoré to zbytočne silia, iné sa jej vyhýbajú. Niektoré sú príliš mladé, iné staré a ďalšie skrátka zmätené.

40 a stále slobodná

Existuje mnoho žien, ktoré sa vydávať za mlada nechceli, prípadne svadbu stále odkladali, až ubehla štyridsiatka a teraz, naopak, sa im zdá, že už je neskoro. Omyl! Na lásku a teda aj na svadbu nikdy nie je neskoro. Zdá sa vám, že už máte na to vek a je najvyšší čas vydať sa, je jedno za koho? Rodina a známi už teraz na vás pozerajú, prečo ste stále slobodná? Nerobte unáhlené rozhodnutia. Vy žijete svoj vlastný život, v ktorom vám nikto nemá právo vyčítať, ak muža chcete najskôr spoznávať, žiť s ním a až potom sa rozhodnúť, či chcete váš spoločný život spečatiť svadbou alebo nie. A je úplne jedno v akom veku sa spoznávate. Láska si predsa zaslúži čas na dozretie.

Vydávame sa čoraz neskôr

Pred troma storočiami sa ženy vydávali z povinnosti v pätnástich rokoch, kedy sa vydajom pečatili dohody medzi hlavami rodiny, zveleboval sa, uchovával či získaval majetok. Dvadsaťpäťročnú ženu by si vtedy už nik nevzal. Ak mala matka dcéry, jej celoživotnou úlohou a starosťou bolo dobre a hlavne čo najskôr ich vydať. Neskôr, v dvadsiatom storočí sa ideálnou stala mladá rodina, ženy sa vydávali len čo dosiahli plnoletosť. Odvtedy zhruba do dvadsaťpäť rokov bol ideálny čas na vydaj.Koncom 20. storočia svet zaplavil úplne nový hit. Začalo sa cestovať medzi štátmi, ženy začali oveľa viac študovať a uvedomovať si svoju nezávislosť, emancipovanosť a silu vyrovnať sa mužom. Začali budovať kariéry a tak dnes, v 21. storočí, kedy si žena uvedomuje, že muža nepotrebuje na prežitie, ale na spoločný rovnocenný život, si dovoľuje každá z nás oveľa viac a slobodnejšie vyberať. Tým pádom aj veková hranica ideálna pre svadbu a založenie rodiny sa približuje k tridsiatke a nie je nič výnimočné, keď sa žena vydáva aj neskôr.

Nehodí sa veľkolepá svadba?

Ak je to váš prvý vydaj, svadba podľa vášho gusta sa hodí v akomkoľvek veku! Nenechajte sa obmedzovať v plánoch na váš veľký deň len pre to, aby vás neohovárali susedy, pretože máte štyridsať a nie ste mladučká nevesta. To možno nie ste, ale ste zrelá žena v rozkvete. Vyberte si šaty, aké vám sedia a aké vás očaria, pozvite hostí, koľko uznáte za vhodné. Dokonca aj zvyky a tradície, to všetko si môžete dovoliť. Svadba v akomkoľvek veku znamená oslavu lásky,  tak prečo by ste ju nemali osláviť veľkolepo? Ak ste sa už raz alebo viackrát vydali, viete čo vás zhruba čaká. Svadbu však, ak máte chuť a peniaze, môžete aj vy osláviť veľkolepo. Veľkolepá môže byť veľká rovnako ako malá svadba. Hlavne aby ste sa cítili príjemne. Môžete zvoliť jednoduchšie, voľne spustené šaty, ktoré nemusia byť iba biele, vhodný je aj krémový, biely, či iný svetlý kostým.

Ak ale nemáte potrebu vydávať sa vy, ani váš partner, prípadne ak si nie ste istá, ako dlho by váš manželský zväzok fungoval, nenúťte sa do svadby len kvôli veku! Dnes predsa už nežijeme v stredoveku.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Užitočné značky:, ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *