Vzťah na diaľku: Má budúcnosť?

Zamilovali ste sa v zahraničí alebo ste spoznali „toho pravého“ ďaleko od domova? Pri lúčení vždy vypadne pár sĺz a celé noci vám hlavou bežia myšlienky, či to má budúcnosť. Aj keď ste si isté, že ho milujete, viete ako to je, zíde z očí zíde z mysle.

Nepodceňujte možnosť úspechu

Vzťah na diaľku však predsa môže fungovať. Samozrejme, neexistuje žiadny čarovný vzorec, ktorý nám zaručí úspech v akomkoľvek vzťahu. Ženy vo vzťahoch často konajú urýchlene, inštinktívne a zabúdajú myslieť na budúcnosť. Vzťahy na diaľku, okrem toho že sú zložité, sú v skutočnosti výzvou. Možno aj preto, že väčšina z nich, a to česť výnimkám, nefungujú. Aby sa teda vzťah na diaľku nezmenil na zabudnutie, je dôležité, aby sme si boli isté tým, že ide o skutočnú lásku, kde vzdialenosť od milovanej osoby nie je nič viac, iba etapou, ktorá slúži na to, aby ste sa k sebe ešte viac priblížili.

Najčastejšie problémy

Potrebujem ťa blízko. Ide o prirodzený problém, pretože takmer každá žena potrebuje fyzický kontakt a pocit, že je milovaná. Aj keď vďaka technológiám je možný častý kontakt a rozhovory, skutočnosťou ostáva, že nič nenahradí vidieť milovaného človeka naživo, cítiť jeho dotyk a jeho blízkosť.

Môžem ti veriť? Vzťahy na diaľku so sebou neraz prinášajú riziko nedôvery. Ľudia zvyčajne nemajú potrebu kontroly, keď o sebe vedia každý deň, vidia sa, zhovárajú, trávia spolu čas. Vo vzťahu na diaľku si však obaja postupne nachádzajú nových priateľov, zažívajú rôzne chvíle jeden bez druhého a aby druhá polovička nestratila dôveru, je veľmi dôležitá komunikácia.

Vďačná za slobodu

Výhodou a pozitívnym aspektom vzťahu na diaľku je sloboda. Máte viac času venovať sa samy sebe, priateľom, záľubám a to bez toho, aby ste okrádali o čas partnera. O to viac potom dokážete oceniť chvíle, ktoré spolu strávite. Vzťahu tiež pomáha čaro a emócie, ktoré pociťujete pri opätovnom stretnutí. Viac ako iné páry potom dokážete intenzívne a naplno využívať každý moment s milovanou osobou, stále sa máte o čom rozprávať a ste si vzácni.

Rada na nezaplatenie

Nič netreba preháňať! Áno, komunikácia a kontakt sú veľmi dôležité, ale pamätajte, všetkého veľa škodí. Musíte pochopiť, že každá osoba potrebuje svoj priestor, svoju osobnú slobodu a aj keď zomierate od túžby vedieť, čo robí, s kým je alebo či je všetko v poriadku, prekonajte sa! Zabudnite na to, že každých 5 minút budete klikať na jeho nástenku na facebooku, prezerať každú fotku, na ktorej je označený alebo kto a čo mu presne napísal. Keď to bude s vami myslieť úprimne, on sám vám povie všetky dôležité veci a zmeny v jeho živote. Takto bude oveľa jednoduchšie udržať váš vzťah sviežim.

Pokračovať spolu alebo oddelene?

Skôr či neskôr neistota príde a možno sa aj ocitnete v krízovom bode. Každý ho prekonáva inak. Opäť to závisí od sily lásky. No neraz sa stáva, že si postupne uvedomíte, že vám partner čoraz menej chýba, čoraz menej máte potrebu rozprávať sa s ním a uvedomíte si, že takto to ďalej fungovať nebude. Je ťažké urobiť rozhodnutie, ktoré ovplyvní dvoch ľudí naraz a ešte ťažšie to je, keď ten druhý to tak necíti. Avšak najhoršie je žiť v klamstve, preto ak je čas na rozchod, neodkladajte to, nikomu tým nepomôžete. Rozchod je vždy nepríjemná záležitosť ale neoberajte o čas a možnosť nového vzťahu seba, ani jeho.

V každom prípade, láska je krásny cit a veľakrát sa oplatí riskovať aj odlúčenie na určitú dobu ak potom nastane opätovné a silné zlúčenie. A ak nenastane, každá skúsenosť nás v živote posunie o krok ďalej.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *