Sex a láska: Prečo už dávno nie sú synonymá?

Poznáte to z filmov či z telenoviel? Krásne, krehké, cudné ženy odmietajú iných mužov, pretože milujú iba jedného. Vaša babka celý život milovala len starého otca a nikdy na iného ani nepomyslela. Prečo sú však prípady výlučnej lásky stále zriedkavejšie?

Sex vs. láska

Ak je sex spojený s láskou, ide o city, ak je spojený s vášňou, ide len o túžbu. Existujú ženy, ktoré sa dokonca cítia lepšie pri sexe s neznámym, ktorého nepoznajú a vedia, že túto noc si užijú naplno a už ho nikdy nestretnú. Dokážu sa odviazať, uvoľniť, robiť také veci, ktoré by nerobili s niekým, koho by stretli na druhý deň. Nielen diskotéky, bary či kaviarne, ale aj ulice sú doslova preplnené peknými chlapmi. Málo žien odolá hlbokému pohľadu, nehovoriac o pohladení či letmom bozku. Zrazu sa vzbúria všetky hormóny, začnú túžiť po tom, aby ich hladil ďalej, čoraz nižšie. Naskočí husia koža. A je tu ten okamih, kedy si povedia, čo tam po láske. Túžba po sexe sa občas stáva takou silnou, že vášeň v tom momente ovládne nielen rozum a srdce, ale zmocní sa celého tela. Každej jednej bunky, každej časti ženského ja. Dalo by sa povedať, že sex bez lásky sa stáva akýmsi životným štýlom. Otázkou stále zostáva, ako to vníma dnešná spoločnosť? Je to v poriadku alebo je to hriech? Mala by sa žena hanbiť za to, že má chuť si to rozdať s niekým, na kom jej v skutočnosti vôbec nezáleží?

Stávajú sa z nás zvery?

Riadime sa teda inštinktami, ako to robia ostatné cicavce. A možno je pravdou to, že dnes jednoducho máme strach z lásky a tak sme si s ňou prestali spájať sex. Ten sme si začali spájať len s fyzickou príťažlivosťou. Sex je totiž potešenie, o ktoré muži ani ženy kvôli láske či záväzku nechcú prísť.

Kamarátstvo s výhodami

Toto je snáď najznámejší prípad. Kamaráti, ktorým buď chýba sex alebo si zrazu uvedomia, že sa v skutočnosti celkom priťahujú. Napriek tomu vedia, že akýkoľvek vzťah medzi nimi je absolútne vylúčený, či už preto, že poznajú svoje chyby alebo preto, že sú kamaráti stovky rokov a inak si to predstaviť ani nevedia. A možno sú to iba dvaja ľudia, známi, ani nie kamaráti, ktorí sa spolu len občas vyspia a keď sa náhodne stretnú, pozdravia sa a kráčajú ďalej svojim životom. Spočiatku ide v takýchto kamarátstvach len o sex a potešenie. Oveľa horšie je, keď sa jeden z nich zamiluje a druhému stále ide iba o sex. Začnú výčitky, žiarlivosť, nároky. Možno teda takýto občasný priateľský sex nie je až taká výhoda.

Vitajte v 21. storočí

Svet, kde víťazí vášeň, túžba či nával chvíľkových emócií nad pravými citmi. Kto dnes čaká, či z toho bude láska alebo len jednodňová záležitosť? Kto má dnes čas spoznávať sa? Priťahuje ma, chcem ho, vyskúšam ho. Nesedí mi? Vymením ho. Áno, sex je sex, láska je láska. Dnes je sex spojený s pravou láskou skôr výnimka, ako pravidlo. Niečo ako pizza Hawai. Sladký ananás zmiešaný so slaným cestom. A predsa, nechutí skvele? Nie je ten najlepší pôžitok oddať sa človeku, ktorého poznáme, milujeme, ktorému sa nehanbíme povedať, čo sa nám páči? Odpoveď si každá z nás musí dať sama.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 5 Priemer: 4.4]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *