Kedy a ako často spolu spíte?

Podľa prieskumov AdamAndEve.com majú sex v sobotu večer traja ľudia z desiatich. Čo je najviac. Sex na začiatku vzťahu je… super, skoro sa však z neho stane rutinná záležitosť stredajšieho, sobotného alebo inodňového večera. Ako u všetkých.

V utorok spia spolu páry najmenej!

V rebríčku obľúbených dní pre sex nasleduje hneď po sobote piatkový večer. Až 22 percent zaklincuje týždeň kvalitnou súložou. Prekvapivo nedeľné „hrátky“ najviac vyhovujú každému piatemu. Pokiaľ ide o všedné dni, vedie streda – okrem víkendu sa páry milujú práve uprostred týždňa – 14 percent. Pondelok a štvrtok si na sex vyberá asi 13 procent a najmenej obľúbený je pre sex utorok, ktorý zostal v hanbe so svojimi 12timi percentami kopulujúcich.

Horúčka sobotňajšieho večera nie je žiadnym výmyslom. Cez týždeň majú ľudia veľa práce a povinností, takže im na sex neostáva čas a ani chuť. Väčšina si teda na záležitosti lásky vyhradí víkend.

Koľkokrát to vydá?

Ľudia, ktorí fungujú vo vzťahu menej ako jeden rok, majú sex zhruba  každý druhý deň. Po troch rokoch súžitia klesá frekvencia sexu na 112 stykov za rok. Pokiaľ spolu partneri vydržia viac ako 7 rokov, majú sex v priemere iba 57x do roka – čo je asi raz za týždeň. A to práve v sobotu. Rozhodne nie je dobré porovnávať sa s prieskumami sexuálneho chovania.

Sex s ním vás nudí?

Myslite nato, že koľko ľudí, toľko chutí. Niektorých môže zabehaný stereotyp v sexe nudiť a ubíjať. U týchto môžu pravidelné manželské soboty vyvolávať dokonca frustráciu a nechuť. Obaja partneri preto musia prejaviť skutočný záujem o to, čo ten druhý cíti, potrebuje, ako situáciu vníma a hodnotí, a úprimne sa snažiť o spoločné riešenie, ktoré bude príjemné pre oboch.

Stabilný vzťah

Nuda nenastane, pokiaľ obaja partneri vyjadrujú o sex a jeden o druhého záujem. Potom sú tiež ochotní nachádzať veci, ktoré ich budú baviť. Nové sexi prádlo, technika, prostredie… čokoľvek. Bez vzájomnej dôvery, lásky a intimity ale pravdepodobne iba na jednu alebo dve noci. Nezabudnite, že pravidelnosť života vo všetkých jeho ohľadoch býva súčasťou vyrovnaného dôverného vzťahu, ktorý ľuďom prináša stabilitu do života.

Fotografia: BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Užitočné značky:, ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *