Čo na Vianoce? SMS, mejl alebo pohľadnicu?

Vianočné ozdoby na stromček

Kedy ste naposledy poslali svojim blízkym na Vianoce pohľadnicu? A kedy naposledy ste ju dostali?! Nezdá sa vám, že sú sviatky bez pohľadníc akési iné? Elektronickejšie, umelejšie, menej prirodzené a zišlo by sa ich prihriať v mikrovlnke?

Začal advent

Opäť tu máme ten čas kedy sa ponáhľame do obchodov za zľavami ešte častejšie a chvatnejšie ako obyčajne. Opäť nás zaplavuje kopa starostí, čo všetko musíme do Vianoc stihnúť a opäť sa stane, že aj tak na niečo zabudneme. Napriek starostiam si zo zvyku nájdeme chvíľu aj na Vianočné priania.

V poslednej dobe sa v našej domácnosti akosi usídlilo písanie Vianočných želaní cez telefón alebo internet. Na štedrý večer jednoducho napíšeme jednu správu do telefónu, podľa možnosti s vtipným ukončením a rozpošleme blízkej rodine, známym, kolegom a podobne. Ak máme MMS do sietí zadarmo, pripojíme aj nejaký drobný obrázok. Tie prvé roky, keď sa to všetko len začínalo to bolo ešte celkom zaujímavé. Avšak už ma to nudí. Vás nie? Len sa pozrite na tie krásne obrázky, ktoré blízkym môžete poslať namiesto otrepaných fráz v mobile.

Priania, ktoré môžete držať v ruke, cítiť z nich tú skvelú atmosféru prichádzajúcich sviatkov. Želanie, ktoré človek napíše sám vyznie skutočne úplne odlišne ako SMS alebo e-mail rozposielané každému (aby sa nepovedalo).

Problém – je to drahé!

Ten pocit, keď s očakávaním otvárate obálku a vyťahujete vianočné pranie je snáď nenahraditeľný. Prečítate si úprimné želanie, pod ktorým je vlastnoručne podpísaný človek, ktorého si vážite a vždy vás poteší. Potom si obrázok odložíte na poličku do obývačky a spestríte si vianočnú výzdobu. Kedy naposledy ste niečo také zažili?

Je to pravda, pohľadnice kupované v obchodoch sú drahé, pošta je drahá, všetko je v súčasnosti drahé. Priemerná cena pohľadnice – 2 eurá. Pohľadnice sa však dajú vyrobiť aj doma. Stačí trocha kreativity a snahy.

Kúpiť pohľadnicu môžete napríklad trom ľuďom, ktorých si najviac ceníte a ostatným rozošlete elektronické pohľadnice, ktoré sa v poslednej dobe tak rozmohli, a bez ktorých to už zrejme nepôjde. Ešte stále existujú ľudia, ktorí na papierové pohľadnice nedajú dopustiť. Je krásne mať takýto zvyk: k nákupu darčekov, potravín a výzdoby na Vianoce dokúpiť aj zopár pohľadníc.

Mnohokrát týmto spôsobom prispievate na deti z domovov a nemocníc, ktoré často takéto pohľadnice vyrábajú a kreslia. Okrem toho, že potešíte toho, komu pohľadnicu pošlete, potešíte aj toho, od koho túto pohľadnicu kúpite. A koniec koncov tak budete mať aj vy hrejivý pocit pri srdci.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *