Svadobná cesta: Môže Slovensko prekonať exotiku?

Neprešiel ani mesiac od zasnúbenia a už riešite kam na svadobnú cestu? Sami viete, že samotná svadba nie je zadarmo. A nestáva sa zriedka, že na medové týždne už nezostanú peniaze. Zvoľte lacnejšiu alternatívu alebo si našetrite. Počkať sa oplatí!

Svadba je drahá záležitosť

Až taká drahá, že na svadobnú cestu nezvýši. Čo sa ale nesplní ihneď, môže byť neskôr. Niekedy sa oplatí počkať, hlavne, ak chcete skutočne niečo zažiť. Realita je taká, že mladé páriky si odkladajú svadobné „iba ich chvíle“ na inokedy, jednoducho nie sú peniaze. Ak sa, ale predsa niečo nájde musí to byť exkluzívne. Idete predsa na medové týždne!

Slovensko

Mnohé si poviete, veď doma nieé, no ale doma je doma. U nás sa dohovoríte, máte zaručené, že odvšadiaľ je to domov na skok a predsa naše dovolenky sú fantastické. Aj u nás máme more možností. Ideálnou voľnou je ísť hneď po svadbe na predĺžený romantický víkend, určite to nebude stáť ani veľa, dnešné zľavy dňa sú za neskutočné ceny.

Wellness: Piešťany, Dudince, Tatranská Kotlina, Rajecké Teplice, Trenčianske Teplice, Vyšné Ružbachy, Bystrá, Modra – Piesok, Štrbské pleso, Nimnica, Turčianske Teplice, Podbanské, Lúčky, Patince, Sliač, Nový Smokovec, Sklené Teplice, Tatranská Lomnica, Bardejov, Stará Lesná, Brusno, Smrdáky, Číž, Štós.

Turistika: Slovenský Raj, Orava – Roháče; Dedinky Mlynky, Terchová – Jánošíkove diery; Vychylovka, Jasná Nízke Tatry, Vysoké Tatry – Donovaly a mnoho iných miest, takmer kdekoľvek prídete je čo pozerať, prežívať, všade nájdete nezabudnuteľnú atmosféru.

Ak si myslíte, že skutočné medové týždne môžete prežiť iba niekde na pláži, kde nie je živej duše, piesok biely a slnko pečie od rána do večera, mýlite sa. Práve Slovensko sa stáva pre mladých novou „honeymoon“ destináciou. Kto raz miluje našu prírodu nedá na Slovensko, ani v takej chvíli ako sú medové týždne, dopustiť.

Exotika

Huráá, máte našetrené na dovolenku, tak hor sa do exotiky! Kam sa ale vybrať a čo si predstavujete pod pojmom exotika? Stále dookola počúvate aké sú Maldivy, Seychely úžasné, ospevované, ale vy tam nechcete ísť? Nie ste jediná, veď je toľko úžasných miest pre zamilovaných, kde môžete tráviť čas.

Klasika: Maldivy, Seychely, Zanzibar, Bali, Havaj, Acapulco, Palm Beach – Aruba, Dubaj, Dominikánska republika, Jamajka, Malajzia.

Panenské miesta: Maurícius, Fiji, Srí Lanka, Francúzka Polynézia: Bora Bora, Tahiti, Moorea, Rangiroa; St. John – Panenské ostrovy.

Môžete byť aj na najkrajšej pláži sveta, iba vy dvaja a aj tak to nemusí byť ono. Exotika sa dá poňať z viacerých uhlov, pre pracovne unavených je relax v podobe leňošenia to ideálne. Pre tých aktívnejších je možnosť využiť rôzne poznávacie zájazdy, ktoré dokážu partnerov omnoho viac „spojiť“. Ak máte radi výzvy a nové veci môžete si vybrať vyskúšať: Couchsurfing.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *