Čokoládka na zadok…

Čokoláda je hotové nebo nielen pre mlsný jazýček! Blahodárne pôsobí aj na nervy, tvár či nohy a bohate sa využíva vo wellness. Čokoládová terapia, masáž, píling a zábal sa stali jednotkami medzi wellness procedúrami. Ponorte sa do čokolády!

Výnimočné kakao

Hlavná zložka čokolády – kakao – má na našu pokožku zázračné účinky.

Pôsobí proti voľným radikálom, chráni nás pred srdcovo-cievnymi ochoreniami, podporuje krvný obeh, znižuje krvný tlak a riziko infarktu a zlepšuje elasticitu ciev. Navonok pôsobí priaznivo na hojenie rán a redukciu vrások. Budeme tak nielen zdravšie, ale aj mladšie. Nadto je to voňavá a príjemná procedúra, tak prečo si ju raz za čas nedopriať?!

Kakaové maslo v spojení s esenciálnymi olejmi obsahuje mnohé minerálne látky, vitamíny A, B, D, E, a tak našu pokožku nielen omladzuje, ale aj spevňuje, hydratuje a regeneruje. To všetko prostredníctvom Theobrominu v kakau, ktorý podporuje látkovú výmenu.

S čokoládou proti celulitíde?

Že vám toto spojenie nesedí? Nemusí. Ak totiž túto maškrtu namiesto mlsania využijete na zábal pre svoje problémové partie, celulitída by mala zmiznúť. Je to skvelý doplnok pre anticelulitídny program. Vyhladzuje, ošetruje, odbúrava tukové bunky, zlepšuje pružnosť a tonizáciu pokožky. Do nej sa prostredníctvom čokolády dostávajú vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty, ktoré dokopy robia zázraky.

Čokoláda a jej liečivé účinky.Spomalenie starnutia a krásna pokožka do vysokého veku nemusí byť niečo, k čomu vám dopomôže iba plastický chirurg. Účinok aj bez skalpela vám dá práve čokoláda. Čokoláda sa dá využiť aj na masáž. Odporúča sa hlavne tým z nás, ktoré trpia nadmerným stresom, vyčerpaním či únavou. Je výborným liekom proti zimnej depresii či zlej nálade. Veď, kto by sa len po čokoláde mračil? Čokoládou docielite celkovú relaxáciu a zlepšenie psychického stavu.

Šťastie ukryté v čokoláde

Nejde o žiadne súťaže zo zadných strán balenia čokolády. Šťastím je samotná čokoláda. V ľudskom mozgu stimuluje tvorbu dopamínu, ktorý je zodpovedný za uvoľňovanie hormónov šťastia.
Takže, ak prežívate pracovný stres alebo vám to neklape v súkromí, zahoďte všetko na chvíľu za hlavu a ponorte sa do čokolády. Trebárs aj hneď!

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *